طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - 14 December 2018
شناسه خبر: ۵۶۰۲
تاریخ خبر: ۲۶/ ۰۷/ ۱۳۹۶
ساعت: ۲۱:۱۶

معاون اول رييس جمهور وارد تركيه شد

معاون اول رييس جمهوري اسلامي ايران به منظور ديدار و رايزني با مقامات بلندپايه تركيه و شركت در نهمين اجلاس سران سازمان همكاري اقتصادي دي 8 دقايقي پیش وارد تركيه شد.

معاون اول رييس جمهور وارد تركيه شددكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (چهارشنبه) در بدو ورود به فرودگاه بين المللي آنكارا، از سوي وزیر اقتصاد تركيه و رييس نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در تركيه مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر جهانگیری پس از ورود به آنکارا در جمع خبرنگاران هدف از سفر به ترکیه را شرکت در اجلاس سران سازمان دی۸ و دیدار دوجانبه با مقامات ترکیه عنوان کرد و گفت: ۸ کشور عضو این سازمان چشم انداز و نقشه راهی برای توسعه روابط تصویب کرده اند و رسیدن به حجم مبادلات ۵۰۰ میلیارد دلار را هدفگذاری کرده اند.

وی افزود: ایران و ترکیه دو کشور مهم و تاثیرگذار در منطقه هستند و همکاری های دو کشور می تواند برای برون رفت از مشکلات منطقه موثر باشد.

معاون اول رييس جمهور را در اين سفر، وزراي راه و شهرسازي، صنعت، معدن و تجارت، رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، رييس كل بانک مرکزی و رییس کل گمرك جمهوري اسلامي ايران همراهي مي كنند.

مراسم استقبال رسمي از معاون اول رييس جمهور كشورمان نيز قرار است فردا صبح(پنجشنبه) از سوي «بينالي ييلدريم» نخست وزير تركيه در كاخ چانكايا برگزار شود.

شركت در نشست مذاكرات مشترك هيات هاي عالي رتبه ايران و تركيه، شرکت در مراسم امضاي اسناد و حضور در نشست مطبوعاتي مشترك با نخست وزير تركيه از برنامه هاي روز پنج شنبه دكتر جهانگيري در سفر به ترکیه خواهد بود.

معاون اول رييس جمهور كشورمان همچنين روز جمعه در نهمين اجلاس سران سازمان همكاري اقتصادي دي 8 كه در استانبول برگزار مي شود، شركت و مواضع جمهوري اسلامي ايران را در زمينه هاي مختلف منطقه اي و بين المللي مطرح و در خصوص توسعه همكاري هاي چندجانبه سخنراني خواهد كرد.

گفتني است گروه D8 گروهي اقتصادي متشكل از 8 كشور اسلامي در حال توسعه شامل ايران، تركيه، پاكستان، بنگلادش، اندونزي، مالزي، مصر و نيجريه است كه با هدف تقويت و گسترش همكاري هاي اقتصادي كشورهاي عضو از سال 1376 ( 1997 ميلادي )آغاز به كار كرده است.

انتهای پیام /*
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh