طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 07 July 2020
شناسه خبر: ۵۵۹۱
تاریخ خبر: ۲۲/ ۰۷/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۵:۱۶
دكتر جهانگيري آيين افتتاح بيمارستان امام حسين (ع) شهرستان هِريس تأكيد كرد:

ملت ما همواره مدافع صلح و مظلوم بوده است/ ملت ايران قدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را مي داند/ دولت تدبير و اميد تلاش كرد تا دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان به حداقل برسد

معاون اول رييس جمهور گفت: ملت ايران همواره خواهان صلح بوده و به صلح جهاني توجه كرده اند و در عين حال مدافع مظلوم بوده و براي كمك به ستمديدگان به پا خواسته اند.

ملت ما همواره مدافع صلح و مظلوم بوده است/ ملت ايران قدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را مي داند/ دولت تدبير و اميد  تلاش كرد تا دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان به حداقل برسددكتر جهانگيري ظهر امروز (شنبه) در مراسم افتتاح بيمارستان امام حسين (ع) شهرستان هريس با ابراز تعجب از سخنان روز گذشته رئيس جمهور آمريكا در ارتباط با دولت، ملت و نظام ايران گفت: رئيس جمهور آمريكا اگر به تحقيقات و مطالعات دانشگاهي و تاريخي خودشان مراجعه كند خواهد ديد تمدن ايران جزء قديمي ترين و بزرگ ترين تمدن هاي بشري است و ملل دنيا به ويژه آمريكايي ها از اين تمدن بهره بسياري گرفته اند.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه تاريخ آمريكا قدمتي كوتاه و غيرقابل مقايسه با تاريخ ملت بزرگ ايران دارد، اظهار داشت: ملت ما همواره مدافع صلح و مظلوم بوده است.
وي گفت: رويارويي آمريكا با ملت ايران از روز اول مواجهه اي نادرست بوده است . آنها با كودتا دولت مردمي مصدق كه نفت را ملي كرد سرنگون كردند و پس از انقلاب اسلامي ايران انواع توطئه ها عليه مردم ما را به كار بستند. اين در حالي بود كه انقلاب ايران، انقلاب گل در برابر گلوله بود .
وي افزود: انقلاب مردم ايران با ايستادگي و رهبري امام خميني (ره) به پيروزي رسيد. اما آنها نمي توانند كشوري را كه مي خواهد روي پاي خود بايستد و به توسعه اش توجه و به ملل منطقه كمك كند را تحمل كنند.
معاون اول رئيس جمهور گفت: ادبيات، زبان و لحن توهين آميز رئيس جمهور آمريكا و نتيجه گيري هاي نادرست و بدتر او ناشي از همين روحيه عدم تحمل اوست.
وي اين تفكر كه مردم با رهبري نيستند و سپاه اينچنين است را نادرست خواند و گفت: قرار بود آنها پس از 9 ماه راهبرد جديد خود را اعلام كنند اما در سخنان رئيس جمهور آمريكا هيچ حرف تازه اي وجود نداشت.
معاون اول رئيس جمهور افزود: ملت ايران قدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را مي داند. سپاه در جنگ و دفاع مقدس و در صحنه دفاع خوش درخشيد و در ميان ملت هاي منطقه نيز به خاطر عملكردش در مقابله با داعش محبوب است.
دكتر جهانگيري تصريح كرد: بايد در اين شرايط به توسعه ايران بينديشيم. بايد روي پاي خود متحد و يكپارچه بايستيم. جفاست اگر كسي به گوشه اي نقد دارد اصل نظام مردمي را هدف قرار دهد.
معاون اول رئيس جمهور گفت: مردم ايران در گوشه و كنار با نشاط و علاقمند ايستاده اند تا توسعه كشور را پيش ببرند و ما نيز بايد همپاي آنها در اين مسير حركت كنيم.
دكتر جهانگيري در ابتداي سخنان خود با ابراز خرسندي از تكميل طرح هاي مهم در شهرهاي ميانه، سراب و هريس، مراتب تشكر و قدرداني رئيس جمهور و هيأت دولت را از مسئوليني كه زحمت مي كشند اعلام كرد.
وي با اشاره به اينكه يكي از مهمترين وظايف دولت ها مسئوليت امر سلامت مردم است گفت: دولت تدبير و اميد تلاش كرد تا دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان به حداقل برسد.
وي با ذكر خاطره اي از ملاقات با بيماران و همراهان آنها در يكي از مراكز درماني كرمان گفت: ما تلاش كرديم تا به سخنان رهبري مبني بر اينكه اگر كسي بيمار شد تنها رنج بيماري داشته باشد و نه دشواري هاي ديگر را اجرايي و عملي كنيم. كار بزرگي را دولت با اجراي طرح نظام سلامت پذيرفت تا رضايت مردم را كسب كند و برادر عزيزم جناب آقاي قاضي زاده هاشمي در اين زمينه بسيار تلاش كردند.
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به وجود برخي مشكلات در اجراي طرح هاي بزرگ طلب پزشكان و پرستاران از دولت را يادآور شد و گفت: ما از همه اين عزيزان به خاطر تغيير به وجود آمده عذر و به خاطر صبرشان تشكر مي كنيم و قول مي دهيم در سريع ترين زمان ممكن اين بدهي را تسويه كنيم.
دكتر جهانگيري ايران را كشوري ثروتمند و داراي ظرفيت هاي فراوان مادي و انساني توصيف كرد و گفت: نيروي انساني متخصص و خوش فكر مي تواند تحرك ويژه اي در توسعه كشور ايجاد كند.
معاون اول رئيس جهمور در بخش ديگري از سخنانش با اظهار تأسف از اينكه در سال هاي قبل اين بيمارستان پس از مدتي طولاني ساخته و با يك زلزله تخريب شده است گفت: نبايد بگذاريم اين اتفاق ها به راحتي رخ دهد و كسي پاسخگو نباشد. بايد پيمانكار و مجري خطاكار كه با اين هزينه چنين طرحي ناآماده را احداث كردند بازخواست كرد.
وي از استاندار آذربايجان شرقي خواست تا اين موضوع را پيگيري كند تا در اسناد روشن شود كه ما در برابر خطاها و ايستادگي مي كنيم و براي ديگران نيز درس شوند.
دكتر جهانگيري با قدرداني از زحمات رئيس دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان شرقي در اجرايي كردن طرح بيمارستان امام حسين (ع) گفت: اگر كار خوب و مدير موفق تشويق نشود و فرقي با مديران كارنابلد نداشته باشد اصول مديريتي و ارزشيابي كشور زير سوال خواهد رفت.
معاون اول رئيس جمهور ادامه داد: يكي از مهمترين راه ها براي صيانت از حقوق ملت اجراي طرح ها در زمان مناسب است.
دكتر جهانگيري در خاتمه به مردم شهرستان هريس اطمينان داد كه مسائل و مشكلات آنها كه توسط مسئولان و نماينده شهرشان بيان شده را پيگيري خواهد كرد.
پيش از سخنان دكتر جهانگيري آقاي قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اشاره به اينكه اين بيمارستان همزمان با 70 امين سال تأسيس دانشگاه تبريز افتتاح شده گفت: دو بيمارستان سراب و هريس كه امروز به بهره برداري رسيد مي توانند آهنگ خدمت رساني به مردم منطقه را تسريع كنند.
وي با اشاره به اينكه در دولت تدبير و اميد كلنگ 700 طرح مشابه اين دو بيمارستان به زمين خورده و 400 طرح آن امروز به بهره برداري رسيده است گفت: اعزام نيروي متخصص و انگيزه و علاقه پزشكان و كادر درماني به ارايه خدمات رضايت مردم از نظام پزشكي كشور را دوچندان كرده است.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh