طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 23 January 2021
شناسه خبر: ۵۵۸۹
تاریخ خبر: ۲۲/ ۰۷/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۴:۰۲
دكتر جهانگيري در آيين افتتاح كارخانه آهن اسفنجي ميانه تصريح كرد:

باطل السحر توطئه هاي آمريكا اتحاد و انسجام داخلي و تبعيت از رهبري است/ كسي جز نفرت، بدبيني و دروغ از ترامپ نشنيده است/برجام الگويي براي حل مسائل پيچيده بين المللي است

معاون اول رئيس جمهور باطل السحر توطئه هاي دشمنان و به خصوص آمريكا را اتحاد بين ملت، جريان هاي سياسي و اقشار مختلف مردم و نيز تبعيت از فرامين رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: مهمترين كاري كه بايد در برابر شيطنت هاي آمريكا در پيش بگيريم اين است كه بايد در داخل كشور منسجم و متحد باشيم تا در اين شرايط مديريت كشور با روحيه، شجاعانه و با جسارت تصميمات كارشناسانه و علمي اتخاذ كند.

باطل السحر توطئه هاي آمريكا اتحاد و انسجام داخلي و تبعيت از رهبري است/ كسي جز نفرت، بدبيني و دروغ از ترامپ نشنيده است/برجام الگويي براي حل مسائل پيچيده بين المللي استدكتر اسحاق جهانگيري پيش از ظهر امروز (شنبه) در آيين افتتاح كارخانه آهن اسفنجي ميانه اظهار داشت: شهرستان ميانه استعداد و ظرفيت هاي فراواني براي توسعه دارد و انتظار داريم با همت استاندار، مردم، مسئولين و بخش خصوصي شاهد توسعه اين شهرستان باشيم.
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به اينكه كمبود آب شرب يكي از مشكلات شهرستان ميانه است و بايد براي حل اين مشكل راهي پيدا كنيم تصريح كرد: بايد دغدغه هاي مختلف مردم از جمله چهار خطه شدن مسير ميانه به تبريز و احداث راه آهن ميانه- تبريز را با جديت دنبال كنيم.
دكتر جهانگيري در ادامه با اشاره به سخنان شب گذشته رئيس جمهور آمريكا خاطرنشان كرد: مشخص بود كه سخنان ترامپ از روي عصبانيت است چرا كه او در زمان تبليغات رياست جمهوري سخناني گفت اما بعداً با واقعيت هاي اداره كشور و مسائل بين المللي روبرو شد و متوجه شد كه تمام سخناني كه براي اخذ رأي از مردم به زبان آورده با واقعيت ها مغاير است.
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به اعتراض هاي ترامپ به دولت پيش از خود تصريح كرد: ترامپ به دولت پيش از خود انتقاد مي كرد كه داعش ايجاد كردند و 7 هزار ميليارد دلار پول آمريكا را در منطقه خاورميانه هزينه كردند.
دكتر جهانگيري ادامه داد: ترامپ معتقد بود كه آمريكا در جريان برجام در مقابل ايران عقب نشيني كرده و مي گفت كه اگر من رئيس جمهور شوم خيلي كارها انجام خواهم داد و اكنون كه مدتي از رياست جمهوري او سپري شده، هيچ حرف منطقي از او شنيده نشده و كسي جز نفرت، تهمت، بدبيني، دروغ و توهين حرف ديگري از او نشنيده است.
معاون اول رئيس جمهور سخنان شب گذشته ترامپ را تكرار اتهامات ناروا، ناصحيح و دروغ نسبت به ملت ايران كه ملتي متمدن، تاريخ ساز و اثرگذار در تمدن جهاني هستند دانست و خاطرنشان كرد: يك شخص معمولي وقتي مي خواهد درباره منطقه اي سخنراني كند حداقل سعي مي كند كه نام آن منطقه را ياد بگيرد اما رئيس جمهور آمريكا بر خلاف تمام اسناد معتبر بين المللي، خليج فارس را كه قرن هاست با اين نام در اسناد بين المللي ثبت شده است، با نام جعلي به كار برده است.
دكتر جهانگيري با يادآوري ياوه گويي و اظهارنظر ترامپ درباره رابطه ملت ايران با نظام و رهبري گفت: ملت ايران در طول 37 سال پس از انقلاب اسلامي، بر اساس باورهايي عميق توانسته اند علي رغم مخالفت هاي قدرت هاي بزرگ و به خصوص آمريكا، مسير خود را به خوبي طي كند كه در رأس اين باورها رابطه صميمانه ملت و مقام معظم رهبري بوده است.
وي همچنين با اشاره به اظهارنظر مغرضانه ترامپ درباره سپاه پاسداران اظهار داشت: سپاه از جمله نهادهايي است كه با تمام وجود ايستادند و از نظام و ملت دفاع كردند. مگر ملت ايران فراموش مي كند كه سپاه در دوران دفاع مقدس چه نقشي داشته است. دشمنان ملت ايران داعش را ايجاد كردند كه امنيت ايران را به خطر بيندازد اما سپاه ايستادگي كرد و امنيتي مثال زدني در ايران برقرار ساخته است.
معاون اول رئيس جمهور خطاب به سران آمريكا تصريح كرد: تصور مي كنيد كه با چند سخن دروغ مي توانيد در مسائل ايران تأثير بگذاريد و به رابطه مستحكم ملت و رهبري نظام آسيب برسانيد؟
دكتر جهانگيري افزود: ملت ايران، ملتي به تمام معنا مستقل است و از استقلال سياسي، فرهنگي و اقتصادي برخوردار است و با عزم و اراده محكم خود به الگويي تبديل شده كه مي توان از كشورهاي ديگر مستقل بود و در مسير توسعه حركت كرد.
معاون اول رئيس جمهور اضافه كرد البته شما قلدر و زورگو هستيد و گاهي مي توانيد زور بگوييد اما اينكه چقدر زورگويي شما اثرگذار خواهد بود را بايد بعداً بررسي كنيد.
دكتر جهانگيري در ادامه سخنان خود با يادآوري اينكه ظرفيت توليد فولاد كشور در سال 57 ، 570 هزار تن بود گفت امروز ظرفيت فولاد به 35 ميليون تن رسيده و دولت براي رسيدن به ظرفيت 55 ميليون تن برنامه ريزي كرده است.
معاون اول رئيس جمهور همچنين با اشاره به ظرفيت بالاي توليد محصولات پتروشيمي و توسعه بنادر كشور گفت: همه اين دستاوردها در شرايطي ايجاد شده كه دشمنان ملت ايران لحظه اي دست از دشمني برنداشته اند.
دكتر جهانگيري با اشاره به اينكه دولت دكتر روحاني دو راهبرد اساسي را در پيش گرفته است و هر دو راهبرد را به طور جدي دنبال مي كند گفت: يكي از اين راهبردها اين است كه بايد به دنيا نشان دهيم كه ما كشوري هستيم كه براي پيچيده ترين مسائل بين المللي راه حل داريم و قادريم از طريق گفتگو و در پاي ميز مذاكره حقوق ملت ايران را به اثبات برسانيم.
معاون اول رئيس جمهور خاطرنشان كرد: خيلي ها ترديد داشتند كه آيا ايران مي تواند در مذاكره اي كه يك طرف آن شش قدرت بزرگ و در طرف ديگر ايران قرار دارد موفق شود اما ما با اتكا به توانمندي ديپلمات ها و با اتكا به منطق سخنان خود و پشتوانه قوي در داخل كشور توانستيم برجام را به جايي برسانيم كه شش كشور بزرگ دنيا آنرا امضا كردند.
اما امروز رئيس جمهور آمريكا فرياد مي زند كه در توافق نامه برجام سر آمريكا كلاه رفته و منافع آمريكا ديده نشده است.
دكتر جهانگيري تصريح كرد: تعداد اعضاء تيم مذاكره كننده ايران حداكثر ده نفر بودند و اين در حالي است كه تعداد گروه پشتيباني مذاكره كنندگان آمريكا 150 نفر بودند و مشخص نيست كه چگونه مي گويند سر آمريكا كلاه رفته است.
معاون اول رئيس جمهور اضافه كرد: امروز در هر جمع و نشست منطقي كه اين موضوع مورد بررسي قرار گيرد، مشخص مي شود كه مذاكرات برجام يك الگو براي دنيا در جهت حل مسائل پيچيده بين المللي است و به همين دليل است كه پيش از آنكه ايران بخواهد به سخنان ترامپ پاسخ دهد، نماينده اتحاديه اروپا به او پاسخ داد و گفت كه تمام سخنان گفته شده بي جا بوده و ايران در چارچوب توافق عمل كرده است.
وي خاطرنشان كرد: بلافاصله پس از سخنان ترامپ، مسئولين سه كشور انگلستان، فرانسه و آلمان نيز بيانيه دادند كه حرف هاي ترامپ بي جا بوده و ما از برجام حمايت مي كنيم و سازمان بين المللي اتمي نيز بيانيه اي صادر كرد كه ايران بر اساس بازديدهاي انجام شده، دقيقاً در چارچوب تعهدات عمل كرده است.
دكتر جهانگيري گفت: همانگونه كه رهبر معظم انقلاب مسير را ترسيم كرده اند، ما به دنبال توسعه صحيح روابط با دنيا هستيم و جمهوري اسلامي ايران اهل تعامل و گفتگو است اما به هيچ عنوان حتي يك قدم از مسير خود عقب نشيني نمي كند و براي اداره كشور در هر شرايط ممكن برنامه ريزي كرده ايم.
معاون اول رئيس جمهور راهبرد دوم دولت دكتر روحاني را اداره امور اقتصادي كشور به نحو مطلوب دانست و اظهار داشت: دولت اطلاع دارد كه مردم از بيكاري رنج مي برند و وضعيت معيشتي آنها مناسب نيست. ما بايد تلاش كنيم كه اقتصاد كشور بزرگ شود و با اشتغال زايي و افزايش درآمد مردم، زندگي شرافتمندانه اي براي آنها مهيا سازيم.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه سال گذشته رشد اقتصادي ايران بالاي 12 درصد و بالاترين رشد اقتصادي در سطح دنيا بود افزود: وقتي كه اين آمارهاي رسمي اعلام مي شد،عده اي درباره اين ارقام ترديد داشتند اما به تازگي صندوق بين المللي پول كه مقر آن در آمريكاست اعلام كرد كه ايران در سال 2016 از رشد بالاي 12 درصد برخوردار بوده است.
وي افزود: در سه ماهه نخست سال جاري نسبت به سه ماهه نخست سال قبل نيز رشد اقتصادي بالاي 7 درصد بوده و ايجاد شغل در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل 703 هزار نفر بوده است.
معاون اول رئيس جمهور گفت: متأسفانه بعضي ها مي خواهند با هر موفقيت ملت ايران مخالفت كنند و تحمل اينكه شادي و موفقيت هاي ملت ايران را ببينند را ندارند.
دكتر جهانگيري اقتصاد مقاومتي را مهمترين پروژه پيش روي كشور توصيف كرد و گفت: اقتصاد مقاومتي فقط براي دوران سخت و تحريم ها نيست بلكه مهمترين پيام اقتصاد مقاومتي اين است كه اقتصاد كشور را به جايگاهي برسانيم كه هيچ تكانه و تنشي نتواند به آن آسيب برساند و اين راهبردي است كه به صورت جدي دنبال مي شود.
معاون اول رئيس جمهور با بيان اينكه برخي صنايع نظير پتروشيمي، خودرو و فولاد جزء صنايع پيشران هستند و با راه اندازي آنها بخش هاي متعدد پايين دست نيز به حركت در مي آيد افزود: كشور مملو از استعدادها و ظرفيت هاي فراوان براي راه اندازي صنايع پيشران است.
دكتر جهانگيري افزود: ايران بهترين ذخاير سنگ آهن را دارد و نخستين كشور از نظر ذخاير گازي است و گاز در واحدهاي توليد فولاد مي تواند نقش ماده اوليه را ايفا و از اين طريق آهن اسفنجي توليد شود.
وي با يادآوري توانمندي و تخصص نيروي انساني كشور گفت: ايران در همه رشته هاي صنعتي و به خصوص فولاد بهترين و قوي ترين متخصصين را دارد و واحدهاي توليد آهن اسفنجي كه تا كنون توسط يك شركت آمريكايي احداث مي شد و دانش فني اين صنعت متعلق به آمريكا بود، امروز واحد احياء مستقيم و توليد آهن اسفنجي با اتكا به توان داخلي ساخته شده و دانش فني آن نيز در اختيار ايران قرار دارد، ضمن آنكه 90 درصد تجهيزات نيز در داخل كشور تأمين مي شود.
معاون اول رئيس جمهور همچنين در بخش پاياني سخنان خود با قدرداني از دست اندركاران احداث واحد احياء مستقيم و توليد آهن اسفنجي، از تلاش هاي قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا (ص) تشكر كرد و افزود: اينكه برخي مي گويند دولت اقتصاد را به سپاه داده سخني جفا و غيرمنصفانه است چرا كه دولت به ميزاني كه بخواهد پروژه ها و طرح ها را در اختيار سپاه قرار مي دهد.
دكتر جهانگيري ادامه داد: البته سپاه و قرارگاه سازندگي از توانمندي خوبي برخوردار است و قرارگاه سازندگي مجموعه اي متعلق به ملت ايران است كه قادر است كارهاي بزرگي انجام دهد و دولت نيز نمي تواند اين توانمندي و ظرفيت را ناديده بگيرد.
در اين مراسم وزير صنعت، معدن و تجارت هم با تأكيد بر اينكه در تلاش هستيم تا مصرف سرانه فولاد را در كشور ارتقا دهيم گفت: ستاد عالي پيگيري مسائل فولاد همه طرح هاي فولادي كشور را به دقت مورد پيگيري جدي قرار مي دهد تا به نتايج مطلوب و اهداف تعيين شده دست پيدا كنيم.
وي افزود: صادرات محصولات فولادي از برنامه هاي مهم دولت است و براي اينكه بتوانيم به هدف گذاري انجام شده براي توليد 55 ميليون تن فولاد در كشور دست پيدا كنيم بايد حداقل 15 ميليون تن صادرات فولاد داشته باشيم ضمن آنكه اصلاح عوارض صادراتي براي دستيابي به ارزش افزوده بالاتر نيز امري ضروري است كه به حمايت جدي دولت نياز دارد.
در اين مراسم همچنين فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا (ص)، مديرعامل سازمان توسعه و نوسازي معاون و صنايع معدني ايران و دو نفر از نمايندگان مردم استان آذربايجان شرقي در مجلس شوراي اسلامي نيز به بيان ديدگاه ها و پيشنهادات خود براي توسعه صنعتي كشور و به خصوص صنعت فولاد پرداختند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh