طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ      
جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - 21 September 2018
کد خبر: ۵۵۷۳
تاریخ خبر: ۱۲/ ۰۷/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۵:۲۰

پيام تسليت دكتر جهانگيري در پي درگذشت رييس جمهور سابق عراق / جلال طالباني شخصيتي ملي و مورد احترام در صحنه سياسي عراق بود

معاون اول رييس جمهور با صدور پيامي، جلال طالباني رييس جمهور سابق عراق را شخصيتي ملي و مورد احترام در صحنه سياسي اين كشور توصيف كرد و درگذشت وي را به دولت و ملت عراق تسليت گفت.

متن پيام دكتر اسحاق جهانگيري بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
درگذشت تأسف برانگيز مبارز و سياستمدار نام آشنا جناب آقاي جلال طالباني رئيس جمهور سابق عراق را به دولت و ملت آن كشور به ويژه خانواده محترم و علاقمندان ايشان تسليت مي گويم.
نقش تأثيرگذار و كم نظير مرحوم آقاي طالباني در حفظ و گسترش يكپارچگي اجتماعي و سرزميني عراق در همه تحولات گسترده و پيچيده نيم قرن اخير اين كشور به خصوص در دوران سخت مبارزه با رژيم ديكتاتوري صدام و نيز در دوران استقرار نظام مردمي و جمهوري عراق در جايگاه نخستين رئيس جمهور اين كشور بر كسي پوشيده نيست. مشي تعاملي و ارتباط خوب و صميمانه آن مرحوم با گروه ها، جريان ها، اقوام و طوايف مختلف عراق از وي شخصيتي ملي و مورد احترام در صحنه سياسي اين كشور ساخته بود كه جاي خالي ايشان بيش از پيش احساس مي شود.
تلاش هاي ارزشمند مرحوم آقاي جلال طالباني در مسير توسعه روابط و مناسبات ميان دو كشور برادر ايران و عراق در خاطره ملت ايران ماندگار خواهد ماند و اميدواريم كماكان شاهد استمرار روند رو به گسترش روابط دوجانبه ايران و عراق باشيم.
از خداوند بزرگ براي آن مرحوم غفران و رحمت الهي و براي خانواده، بستگان و دوستداران ايشان صبر و اجر مسألت دارم.

اسحاق جهانگيري
معاون اول رئيس جمهور

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh