طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 April 2019
شناسه خبر: ۵۴۸۵
تاریخ خبر: ۱۵/ ۰۵/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۲:۴۲

دكتر جهانگيري: ايران آماده همكاري در سطوح دوجانبه،‌منطقه اي و بين المللي با كشور غناست معاون اول رييس جمهور غنا: ايران كشوري پيشرفته در حوزه توليد و علوم در دنياست

معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اهميت و جايگاه قاره آفريقا درسياست خارجي جمهوري اسلامي ايران، تصريح كرد: ظرفيت ها و زمينه هاي فراواني براي همكاري تهران- آكرا در سطوح دوجانبه، منطقه اي و بين المللي وجود دارد.
دكتر جهانگيري: ايران آماده همكاري در سطوح دوجانبه،‌منطقه اي و بين المللي با كشور  غناستمعاون اول رييس جمهور غنا: ايران كشوري پيشرفته در حوزه توليد و علوم در دنياستدكتر اسحاق جهانگيري ظهر امروز (يكشنبه) در ديدار معاون اول رييس جمهور غنا كه براي شركت در مراسم تحليف رييس جمهوري اسلامي ايران به تهران سفر كرده است،گفت: جمهوري اسلامي ايران پس از انقلاب اسلامي دستاوردهاي فراواني در حوزه علوم ، صنايع و كشاورزي داشته و مي تواند تجارب خود را در اختيار كشورهاي دوست نظير غنا قرار دهد.
وي با بيان اينكه بخش خصوصي و بخش دولتي ايران درصورت علاقمندي كشور غنا حاضر به اعزام كارشناس و متخصص براي پيشبرد طرحهاي مختلف به اين كشور هستند،‌افزود: در زمينه كشاورزي به دليل قرار داشتن ايران در منطقه خشك و نيمه خشك ،‌آمادگي داريم تا در كشورهايي كه داراي منابع آب فراوان و خاك حاصلخيز هستند سرمايه گذاري كنيم و محصولات را به ايران منتقل كنيم.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه ايران در زمينه سدسازي،‌راه آهن و ساخت بزرگراه ها جزو كشورهاي پيشرو در دنياست ،‌ خاطرنشان ساخت: هيچ محدوديتي براي همكاري اقتصادي، سياسي و فرهنگي ميان دو كشور وجود ندارد.
دكتر جهانگيري ادامه داد: در زمينه هاي علمي و دانشگاهي نيز ما آمادگي كمك به تاسيس دانشگاه در غنا و پذيرش دانشجويان غنايي در دانشگاه هاي خوب كشورمان را داريم.
وي سپس خاطرنشان كرد: كميسيون مشترك دو كشور مي تواند در شناخت بسترها و ظرفيت هاي همكاري و نيز رفع موانع تجاري نقش تعيين كننده اي داشته باشد و بايد تلاش كرد تا نشست هاي اين كميسيون هرچه سريعتر برگزار شود.
آقاي «الحاجي دكتر باووميا» نيز در اين ديدار با اشاره به حضورش در مراسم تحليف دكتر روحاني،‌ گفت: غنا ارزش بسياري براي توسعه روابط با جمهوري اسلامي ايران قايل است و در اين سفر نيز با حضور هياتي بلند مرتبه به دنبال تعميق مناسبات فيمابين است.
معاون اول رييس جمهور غنا با بيان اينكه زمينه هاي بسياري براي همكاري ميان دو كشور وجود دارد،‌ يادآورد شد: دو كشور مي توانند در زمينه نفت و گاز، سيمان، كشاورزي،‌صنايع دارويي و پزشكي و مسكن با يكديگر مشاركت داشته باشند.
وي با اشاره به اينكه ايران در حوزه توليد و علم جزو كشورهاي پيشرفته دنياست،‌ ادامه داد: غنا به دنبال آموختن و كسب تجربه از شركت ها و مهندسان ايراني است و از جمهوري اسلامي ايران در خواست دارد تا در همه حوزه ها به ويژه تاسيس دانشگاه علوم پزشكي به كشورش كمك كند.
آقاي«باووميا» با تاكيد بر اينكه پس از بازگشت از اين سفر در سريعترين زمان ممكن ترتيب برگزاري كميسيون مشترك دو كشور را خواهد داد،‌خاطرنشان كرد: غنا كشوري امن در آفريقاست و از حضور سرمايه گذاران ايراني استقبال مي كند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh