طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 April 2019
شناسه خبر: ۵۴۸۱
تاریخ خبر: ۱۴/ ۰۵/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۶:۳۷
دكتر جهانگيري در ديدار معاون اول نخست وزير اوگاندا تصريح كرد:

توسعه روابط با كشورهاي افريقايي از اولويت هاي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران است /قدرداني از راي منفي اوگاندا به قطعنامه سياسي حقوق بشري عليه ايران/تاكيد بر همكاري منطقه اي و بين المللي دو كشور براي مقابله با تروريسم و افراطي گري/آمادگي ايران براي صدور خدمات فني و مهندسي به اوگاندا

معاون اول رييس جمهور با اشاره به جايگاه قاره افريقا درسياست خارجي جمهوري اسلامي ايران، تصريح كرد: توسعه روابط با كشورهاي افريقايي از اولويت هاي ايران است و در اين چارچوب ما ازگسترش مناسبات با كشور اوگاندا استقبال مي كنيم.
توسعه روابط با كشورهاي افريقايي از اولويت هاي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران است /قدرداني از راي منفي اوگاندا به قطعنامه سياسي حقوق بشري عليه ايران/تاكيد بر همكاري منطقه اي و بين المللي دو كشور براي مقابله با تروريسم و افراطي گري/آمادگي ايران براي صدور خدمات فني و مهندسي به اوگاندادكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (شنبه) در ديدار معاون اول نخست وزير اوگاندا كه براي شركت در مراسم تحليف رييس جمهوري اسلامي ايران به تهران سفر كرده است،گفت: زمينه هاي فراواني براي توسعه همكاري هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي ميان دو كشور وجود دارد كه اميدواريم با حضور مقامات عالي رتبه دو كشور، از اين ظرفيت ها بيشتر استفاده شود.
وي از مواضع مستقل و راي منفي اوگاندا به قطعنامه حقوق بشري عليه ايران قدرداني كرد و گفت:‌ متاسفانه برخي كشورهاي غربي با هدف فشار عليه ايران اين قطعنامه سياسي را تهيه كردند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه در حال حاضر بخش زيادي از كشورهاي اسلامي دچار خشونت و درگيري به دليل تروريسم و افراطي گري هستند، خواستار همكاري دو كشور در عرصه هاي منطقه اي و بين المللي براي مبارزه با اين معضل شد.
دكتر جهانگيري ادامه داد: كشورهاي اسلامي مي توانند با تشريك مساعي و همكاري در برابر افراطي گري بايستند و مانع از پيشرفت اين مساله ضد بشري شوند.
وي سپس دستاوردهاي ايران در حوزه علوم و صنايع و آمادگي كشورمان براي صدور خدمات فني و مهندسي را يادآور شد و افزود: ايران مي تواند تجربيات خود در اين زمينه ها را در اختيار كشورهاي دوست نظير اوگاندا قرار دهد.
آقاي «موسس علي» نيز در اين ديدار با اشاره به حضورش در مراسم تحليف دكتر روحاني،‌ از جمهوري اسلامي ايران به عنوان كشوري مردمسالار ياد كرد و گفت: ايران كشور دوست اوگاندا است و ما در همه مجامع نظير سازمان ملل متحد و اتحاديه افريقا از مواضع مستقلانه ايران حمايت كرده ايم.
معاون اول نخست وزير اوگاندا با بيان اينكه پس از حادثه تروريستي در مجلس شوراي اسلامي، رييس جمهور كشورش پيام تسليتي صادر كرد،‌گفت: ايران و اوگاندا در عرصه مقابله با تروريسم بايكديگر اشتراك نظر دارند و مي توانند در اين زمينه بيش از گذشته همكاري كنند.
وي با اشاره به بازديد امروزش از يك مجتمع كشت و صنعت در نزديكي تهران،‌ گفت: پيشرفت هاي ايران در صنايع مختلف بويژه صنعت غذايي و دامي و نيز نفت و گاز قابل توجه است و ما اميدواريم بتوانيم از تجارب ايران در اين حوزه ها بهره مند شويم.


انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh