طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 April 2019
شناسه خبر: ۵۴۷۳
تاریخ خبر: ۰۹/ ۰۵/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۲۱
معاون اول رييس جمهور در جلسه مجمع نمايندگان استان آذربايجان غربي تصريح كرد:

افراد شايسته نبايد بدليل مذهب و قوميت از فرصت مديريت محروم شوند/ برنامه احياء درياچه اروميه در دولت دوازدهم به عنوان يك اولويت كاري ادامه خواهد يافت/ مرز تهديد نيست بلكه يكي از بزرگترين فرصت هاي توسعه است

جلسه ديدار مجمع نمايندگان استان آذربايجان غربي با معاون اول رييس جمهور عصر امروز(دوشنبه) برگزار شد.
افراد شايسته نبايد بدليل مذهب و قوميت از فرصت مديريت محروم شوند/ برنامه احياء درياچه اروميه در دولت دوازدهم به عنوان يك اولويت كاري ادامه خواهد يافت/ مرز تهديد نيست بلكه يكي از بزرگترين فرصت هاي توسعه استدكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه از توجه ويژه دولت به استان آذربايجان غربي خبر داد و از مشاركت بالاي مردم اين استان در انتخابات و رأي آگاهانه، معنادار و بالا به دكتر روحاني قدرداني كرد.
معاون اول رييس جمهور با يادآوري اينكه يكي از نخستين مصوبات هيات وزيران در دولت يازدهم در خصوص احياء درياچه اروميه بود، اظهار داشت: باور دولت اين است كه با خشك شدن درياچه اروميه نه تنها استانهاي غربي و شمال غربي كشور بلكه ساير استانها نيز دچار آسيب خواهند شد به همين دليل ستادي ملي براي احياء اين درياچه تشكيل و تلاش شد با كمترين فشار بر مردم، مشكلات درياچه مرتفع شود كه خوشبختانه توفيقات خوبي در اين زمينه حاصل شد اگرچه هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زيادي داريم و دولت دوازدهم نيز به عنوان يكي از اولويت هاي كاري آن را دنبال خواهد كرد.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه استان آذربايجان غربي از لحاظ كشاورزي يكي از استانهاي مهم كشور است، تصريح كرد: بايد براي حل مسائل كشاورزي استان راهكار پيدا كنيم تا موانع و دغدغه هاي مردم استان در اين زمينه مرتفع شود.
وي با تاكيد بر اينكه مرز يكي از امتيازات و مزيت هاي مهم براي توسعه استان آذربايجان غربي كه با 4 كشور داراي مرز مشترك است محسوب مي شود، خاطرنشان كرد: اينكه برخي افراد مرز را يك تهديد قلمداد مي كنند درست نيست. نبايد بخاطر برخي مسائل امنيتي كوچك، مرز را كه يكي از بزرگترين فرصت هاي توسعه است، ناديده بگيريم.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: استانهاي مرزي از فرصت ويژه اي براي توسعه برخوردارند و تصويب طرح ساماندهي مرزها و كوله بران كه اخيرا توسط دولت به تصويب رسيد در جهت رسيدگي و توجه به وضعيت مرزهاي كشور بود.
وي افزود: اگر در استانهاي مرزي كشور بازارچه هاي مرزي فعال شوند، گام مهمي در جهت توسعه اقتصادي و بهبود وضعيت معيشتي مردم اين استانها خواهد بود. گاهي اهميت تجارت از صنعت و كشاورزي بيشتر است چراكه با سرمايه گذاري اندك در تجارت مرزي مي توان درآمدزايي بالايي ايجاد كرد.
دكتر جهانگيري با اشاره به ظرفيت ها و مزيت هاي فراوان استان آذربايجان غربي نظير كشاورزي، معادن متعدد و برخورداري از مرز، گفت: انتظار اين است كه استان آذربايجان غربي با شكوفا كردن ظرفيت ها بتواند جايگاه واقعي خود را پيدا كند.
 وي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اينكه پذيرفته نيست افراد شايسته بدليل مسائلي همچون مذهب و قوميت نتوانند از فرصت خدمت در كشور برخوردار باشند، يكي از جهت گيريهاي دولت دوازدهم را توجه به امر شايسته سالاري عنوان كرد و گفت: دولت مصمم است فضايي در كشور ايجاد كند كه افراد توانمند و شايسته بدليل مذهب و قوميت از فرصت مديريت محروم نشوند چراكه همه ما ايراني هستيم و از حقوق شهروندي يكسان برخورداريم.
معاون اول رييس جمهور از استاندار آذربايجان غربي و نمايندگان مردم اين استان در مجلس شوراي اسلامي خواست عزم خود را جزم كنند تا زمينه را براي حضور افراد شايسته و توانمند بدون توجه به مذهب و قوميت در اين استان فراهم كنند.
دكتر جهانگيري با اشاره به مشكلات و دغدغه هايي كه استاندار آذربايجان غربي و نمايندگان استان در جلسه مطرح كردند، از معاونين خود خواست جلساتي را براي پيگيري اين مشكلات با دستگاههاي اجرايي برگزار و راهكارهايي براي حل مسائل استان تدوين كنند.
در اين جلسه استاندار آذربايجان غربي و نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي نيز هر كدام در سخناني به طرح نظرات و پيشنهادات خود براي توسعه استان پرداختند و مهمترين مشكلات و چالش هاي استان را مطرح كردند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh