طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 April 2019
شناسه خبر: ۵۴۶۶
تاریخ خبر: ۰۳/ ۰۵/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۳۴
دكتر جهانگيري درجلسه شوراي اداري استان كرمانشاه تاكيد كرد:

اجماع سازي و وحدت براي حل مشكلات مردم يك ضرورت غيرقابل ترديد است/ مردم استان كرمانشاه در عمليات مرصاد نشان دادند كه يك دژ مستحكم براي ايران هستند/ امروز اقتصاد كشور در ريل توسعه قرار گرفته است/ امروز بيكاري در كشور مسئله اي عادي نيست كه با راهكار معمولي حل شود/ فرصت هاي توسعه در ايران فراوان است

معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه هيچ مسئله اي امروز نمي تواند مانع توسعه ايران شود و هر كس در اين زمينه مانع تراشي كند دلسوز ايران نيست، گفت: اجماع سازي، تفاهم و وحدت پيرامون منافع ملي كشور براي حل مشكلات مردم يك ضرورت جدي و غير قابل ترديد است.
دكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (سه شنبه) در جلسه شوراي اداري استان كرمانشاه اظهار داشت: مردم استان كرمانشاه همواره در همه صحنه ها پيشگام بوده اند و در مقاطع مختلف به خصوص دوران دفاع مقدس و بويژه در عمليات مرصاد نشان دادند كه يك دژ مستحكم نفوذ ناپذير براي ايران هستند.
وي همچنين با اشاره به حضور چشمگير مردم اين استان در انتخابات رياست جمهوري خاطر نشان كرد: مردم اين استان مشاركت عالي در انتخابات داشتند و اين استان جزو استان هاي نخست در مشاركت در انتخابات بود و راي بالايي به دكتر روحاني دادند.
دكتر جهانگيري ادامه داد: مردم كشور نشان داده اند كه نسبت به مسائل مختلف آگاهانه تصميم گيري مي كنند و در مقطعي كه آمريكا سر و صداهاي زيادي به راه انداخته بود و نياز بود كه خون تازه اي در رگ هاي كشور جاري شود نشان دادند كه ايران از چه پشتوانه مستحكم مردمي برخوردار است.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با تبريك دهه كرامت و ميلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت: زنان در جامعه ما مطالبات به حقي دارند كه بايد متناسب با جمعيت، توانمندي و تلاش هايشان از موقعيت مناسب و شانس مديريت براي اداره كشور برخوردار باشند.
وي با اشاره به اينكه حق زنان در جامعه ما به درستي در مديريت كشور لحاظ نمي شود گفت: آنجا كه صحنه رقابت است مانند كنكور خانم ها پيشتاز هستند و در بروز استعدادها و نبوغ نيز اخيراً شاهد از دست دادن خانم مريم ميرزاخاني بعنوان يكي از نوابغ جهاني در حوزه رياضيات بوديم. ما نمي توانيم نسبت به توانمندي هاي زنان بي تفاوت باشيم چرا كه اين بي تفاوتي سرانجام سر باز مي كند و مشكل مي سازد.
دكتر جهانگيري با اشاره به جلسه اخير شوراي عالي اداري گفت: يكي از تصميمات اين جلسه اين بود كه در برنامه ششم توسعه سهم مديريت زنان به 30 درصد افزايش پيدا كند و سن مديريت كشور نيز 8 سال كمتر و جوان تر شود.
معاون اول رييس جمهور افزود: بايد كارها را به جوان تر ها واگذار كرد و بايد به سمت نيروهاي جوان تر برويم و رييس جمهور نيز اين موضوع را به وزراي جديد در دولت دوازدهم يادآور خواهد شد كه در انتخاب مديران زير دست به اين موضوع توجه كنند.
وي با اشاره به دستاوردهاي دولت يازدهم در حوزه هاي مختلف گفت: درزمان آغاز به كار دولت يازدهم دغدغه هاي مختلفي نظير مسائل بين المللي، اسلام هراسي، ايران هراسي و پرونده هسته اي پيش روي كشور بود اما امروز ايران دوستي در دنيا حاكم شده و داد و قال هاي آمريكا در دنيا خريدار ندارد.
دكتر جهانگيري ادامه داد: ايران با پشتوانه فرهنگي و تمدني خود با حرف هاي نامربوط برخي كشورها از صحنه كنار نمي رود بلكه حرف هاي نامربوط آنها باعث انزواي خودشان در دنيا مي شود.
معاون اول رييس جمهور اظهار داشت: البته چند كشور خود فروخته و بي هويت گاهي با رژيم صهيونيستي هم صدايي مي كنند كه ما آنها را به حساب نمي آوريم و اصلا قابل محاسبه نيستند. جغرافيا قابل تغيير نيست و ما آنها را بعنوان همسايه هاي خود پذيرفته ايم و گاهي هم كه كارهاي نادرست از آنها سر مي زند با اغماض از كنارشان بگذريم و به آنها تذكر دهيم كه اين كارها به مصلحت منطقه نيست.
وي اضافه كرد: منطقه اي كه مي توانست با ثبات و پيشرفت همراه باشد امروز آبستن مسائل پيچيده اي شده و اين مشكلات ناشي از وضعيتي است كه در عراق، يمن، ليبي، افغانستان، پاكستان و عراق بوجود آورده اند. ما حتماً تلاش خواهيم كرد در 4 سال آينده منطقه را به سمت صلح و آرامش هدايت كنيم.
دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به تلاش هاي دولت تدبير و اميد در حوزه اقتصاد افزود: خوشبختانه ثبات خوبي در اقتصاد كشور حاكم شده و ايران در مسير و ريل توسعه قرار گرفته و بخش خصوصي و مردم به آينده كشور اميدوارند و شاخص هاي اقتصادي قابل پيش بيني هستند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي گفت: اين سياست ها مورد اجماع همگان هستند و مي توانيم حول اين سياست ها گام هاي بلندي در جهت توسعه كشور برداريم.
وي همچنين به معضل بيكاري در كشور اشاره و خاطر نشان كرد: امروز نمي توان گفت كه بيكاري در كشور يك مسئله عادي است و با راهكارهاي عادي مي توان اين مشكل را برطرف كرد.
دكتر جهانگيري ادامه داد: امروز بيكاري با نسخه هاي قديمي علاج نمي شود و جوانان تحصيكرده كشور متناسب با تحصيلات خود به شغل نياز دارند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه نيروي جوان بزرگترين فرصت توسعه است گفت: البته اين موضوع زماني صادق است كه متناسب با تحصيلات جوانان فرصت هاي شغلي فراهم شود تا بتوانند تجربه و علم خود را به صحنه عمل بياورند.
وي در ادامه از مسئله كمبود آب، مسائل زيست محيطي و محدوديت بودجه دولت بعنوان برخي از چالش هاي بزرگ كشور ياد كرد و اظهار داشت: امروز با چالش هاي جدي روبرو هستيم اما در كنار اين چالش ها بستر توسعه نيز فراهم است چرا كه فرصت هاي توسعه در ايران فراوان است و خداوند همه نعمت ها را براي توسعه در اختيار ما قرار داده است.
دكتر جهانگيري با تاكيد بر اينكه مديريت توانمند، كارآمد، شجاع و ريسك پذير مهمترين ابزار پيش برنده توسعه در همه سطوح است گفت: قطعاً مديران اين چنيني قادرند در برابر چالش هاي پيش رو برنامه و تدبير داشته باشند.
معاون اول رييس جمهور حلقه مفقوده توسعه ايران را عدم سياست گذاري صحيح دانست و گفت: ثبات در سياست گذاري ها ضرورت توسعه است نبايد شرايط به گونه اي باشد كه با جا به جا شدن وزير يا استاندار در دولت سياست هاي طراحي و پيش بيني شده تغيير كند.
وي با تاكيد بر اينكه دولت دوازدهم با جسارت بيشتر و اعتماد بيشتر مردم به آن و انتخاب كابينه اي قدرتمند و روحيه خوب رييس جمهور اميدوار به مرتفع كردن مشكلات است، گفت: در دولت دوازدهم مسائل آموزشي در دانشگاه ها و آموزش و پرورش، نگاه به نخبگان و هنرمندان، رسيدگي به آسيب هاي اجتماعي نظير اعتياد با اهتمام بيشتري دنبال مي شود.
دكتر جهانگيري در بخش ديگري از سخنانش بار ديگر ياد آور شد كه استان كرمانشاه داراي همه ظرفيت ها و مزيت هاي لازم براي توسعه است و نخبگان استان بايد با شناسايي مانع اصلي توسعه نيافتگي استان در صدد برطرف كردن آن بر بيايد. در اين زمينه دولت نيز همه مساعي خود را براي شتاب بخشيدن به توسعه كرمانشاه بكار خواهد بست.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به محدوديت شديد بودجه دولت در دو سال گذشته براي به بهره برداري رساندن راه آهن استان كرمانشاه اظهار داشت: اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده و بزودي راه آهن استان به بهره برداري خواهد رسيد تا بستر توسعه بيش از پيش فراهم شود.
وي موضوع كوله بري و ساماندهي آن را يادآور شد و گفت: اين مسئله بايد به سرعت حل شود زيرا خوب نيست كه كالايي از بندر عباس به كشور همسايه انتقال يابد و از آنجا توسط كوله بران و با شرايط نامناسب به داخل كشور بازگردد. قطعا تصوير رنج افرادي كه براي امرار معاش كالاهاي حجيم را بر دوش خود حمل مي كنند خوشايند نيست و بايد دانست كه در پشت اين مسائل افرادي سودجو در مركز كشور قرار دارند.
دكتر جهانگيري افزود: دولت تصميم گرفته است تا از 900 ميليارد تومان حقوق خود در مرزها در جهت ساماندهي مسئله كوله بري صرف نظر كند. همچنين تلاش خواهيم كرد تا خواسته بخش خصوصي براي بازگشايي مرز سومار به منظور افزايش صادرات تحقق يابد.
معاون اول رييس جمهور در پايان با ابراز اطمينان از اينكه استان هايي نظير كرمانشاه را از هر نظر براي توسعه در اولويت دولت قرار داد گفت: ما مي دانيم كه بيكاري در استان مردم را آزار مي دهد، بايد به اين مسئله بيش از پيش توجه كنيم و مشكلات استان به حداقل كاهش يابد.
وزير نيرو نيز در اين جلسه با بيان اينكه 34 سد در دولت يازدهم در اقصي نقاط كشور اجرا شده و به نتيجه رسيده است گفت: 5 سد از 34 سد در استان كرمانشاه بوده كه در اختيار مردم قرار گرفته است.
 مهندس چيت چيان افزود: استان كرمانشاه استعداد خوبي براي كشت ديم دارد اما در عين حال براي توسعه شبكه هاي آبياري و زهكشي در استان نيز سرمايه گذاري بي نظيري صورت گرفته است.
وزير صنعت، معدن و تجارت هم با اشاره به افتتاح كارخانه ايران خودرو كرمانشاه كه توسط معاون اول رييس جمهور انجام شد، اين افتتاح را گامي تحول ساز در استان كرمانشاه دانست و گفت: البته اين پروژه از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب بود كه ظرف دو سال گذشته بصورت ويژه به آن پرداخته شد و فاز نخست آن به پايان رسيد.
وي همچنين با بيان اينكه استان كرمانشاه استاني مرزي است كه از نظر اقتصادي مزيت هاي فراواني دارد گفت: بايد تلاش كنيم هر چه بيشتر از اين مزيت ها استفاده شود تا انگيزه براي سرمايه گذاري در اين استان افزايش پيدا كند.
وزير جهاد كشاورزي هم در سخناني نظرات و ديدگاه هاي خود را در خصوص طرح ها و برنامه هاي كشاورزي استان كرمانشاه ارائه كرد و به بيان پيشنهاداتي در راستاي توسعه كشاورزي استان پرداخت.
استاندار كرمانشاه در اين جلسه گزارشي از آخرين وضعيت استان و نرخ بيكاري موجود ارائه كرد و به مقايسه نرخ بيكاري با سال گذشته پرداخت.
استاندار كرمانشاه همچنين خواستار تخصيص صد در صدي اعتبارات استاني شد تا مديران استان بتوانند در جهت كاهش هر چه بيشتر نرخ بيكاري گام بردارند.
وي با بيان اينكه 6 درصد اراضي كشاورزي كشور و 8 درصد آبهاي كشور در استان كرمانشاه است، اظهار داشت: متاسفانه 75 درصد اين اراضي ديم و 25 درصد بصورت آبي هستند.
نمايندگان مردم استان كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي هم در اين نشست ضمن بيان مهمترين مشكلات و كاستي هاي استان در بخش هاي مختلف، خواستار نگاه ويژه دولت به اين استان و نيز اجراي برنامه هايي در جهت كاهش نرخ بيكاري شدند و پيشنهادات خود را در جهت ترقي و توسعه استان مطرح كردند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh