طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 19 July 2019
شناسه خبر: ۵۴۴۸
تاریخ خبر: ۲۷/ ۰۴/ ۱۳۹۶
ساعت: ۲۰:۰۵
معاون اول رئيس جمهور در جلسه شوراي عالي اداري تأكيد كرد:

شرايط براي استفاده از توانمندي زنان و جوانان بيش از گذشته مهيا خواهد شد/ تلاش دولت دوازدهم در جهت كاهش سن مديران و افزايش تعداد زنان در جايگاه هاي مديريتي خواهد بود شوراي عالي اداري تصويب كرد: كاهش 8 سال از سن مديران كشور تا پايان برنامه ششم توسعه كشور/ انتصاب 30 درصد از مديران كشور از ميان زنان

جلسه شوراي عالي اداري عصر امروز (سه شنبه) با حضور دكتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور برگزار شد.
شرايط براي استفاده از توانمندي زنان و جوانان بيش از گذشته مهيا خواهد شد/ تلاش دولت دوازدهم در جهت كاهش سن مديران و افزايش تعداد زنان در جايگاه هاي مديريتي خواد بود شوراي عالي اداري تصويب كرد: كاهش 8 سال از سن مديران كشور تا پايان برنامه ششم توسعه كشور/ انتصاب 30 درصد از مديران كشور از ميان زنانمعاون اول رئيس جمهور در اين جلسه با اشاره به اهميت بسترسازي براي حضور زنان و جوانان در پست هاي مديريتي دستگاه هاي دولتي گفت: امروز هيچكس ترديد ندارد كه بايد شرايط براي استفاده از توانمندي زنان و جوانان بيش از گذشته مهيا شود.
وي با اشاره به اينكه در قانون اساسي برخي از كشورهاي همسايه موادي پيش بيني شده تا تعداد بيشتري از زنان در مشاغل مديريتي قرار بگيرند، اظهار داشت: تلاش دولت دوازدهم بر اين مبناست كه سن مديران كشور كاهش يافته و تعداد بيشتري از زنان در جايگاه هاي مديريتي دستگاه هاي اجرايي حضور يابند.
دكتر جهانگيري با يادآوري اين نكته كه زنان نيمي از جامعه را تشكيل مي دهند، تصريح كرد: زنان  ايراني شايستگي و ظرفيت هاي بالايي دارند و با توجه به حضور تعداد زيادي از آنها در دانشگاه ها و دستگاه هاي دولتي در طي سال هاي اخير، اكنون مي توان فضايي فراهم كرد كه جامعه از توانمندي اين قشر بزرگ بيشتر بهره مند شود.
در اين جلسه كه وزراي آموزش و پرورش، دادگستري، علوم و تحقيقات و تعاون، كار و رفاه  اجتماعي و نيز معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي كشور حضور داشتند موضوع دستورالعمل اجرايي نحوه انتخاب و انتصاب مديران حرفه اي مطرح و پس از اصلاح به تصويب اعضا رسيد.
بر اساس اين مصوبه سن مديران كشور تا پايان برنامه ششم توسعه كشور 8 سال كاهش خواهد يافت. همچنين مقرر شد 30 درصد از مديران كشور در دستگاه هاي اجرايي از ميان زنان انتخاب شوند.
در اين جلسه موضوع اصلاح مصوبه پيشين شورا در خصوص روابط تأمين دستياران ستادي دستگاه هاي اجرايي كشور مطرح و مقرر شد اين اصلاحات با حضور برخي اعضا و متخصصان به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص برخي مواد آن برگزار شود و در جلسه آتي شوراي عالي اداري مجدداً مطرح گردد.
از مصوبات ديگر جلسه شوراي عالي اداري طرح واگذاري وظايف و امور مديريت ساماندهي  منطقه ( تپه مرادآب ) به شهرداري كرج  بود.
اعضا سپس به مصوبه طرح انتقال بخشي از وظايف و تكاليف شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به شركت شهر فرودگاهي امام خميني (ره) و نيز مصوبه تعيين تكليف دانشكده صنعت هواپيمايي كشور وابسته به شركت فرودگاه هاي كشور رأي موافق دادند.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh