طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 17 February 2018
کد خبر: ۵۴۰۱
تاریخ خبر: ۱۴/ ۰۴/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۲۰
دكتر جهانگيري در جلسه ديدار مجمع نمايندگان استان مركزي:
معاون اول رئيس جمهور استان مركزي را استاني پرظرفيت و داراي استعدادهاي فراوان در بخش هاي مختلف توصيف كرد و گفت: استان مركزي استاني است كه در كنار مسائل و مشكلاتي كه دارد، آماده توسعه، ترقي و پيشرفت است.
استان مركزي استاني آماده توسعه و پيشرفت است/ تشكيل كارگروهي براي رسيدگي به مسائل اصلي استان مركزي/ استان مركزي همواره بر تارك ايران درخشيده است/ امام خميني(ره) افتخار مردم ايران و مردم استان مركزي هستنددكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (چهارشنبه) در جلسه ديدار مجمع نمايندگان استان مركزي با بيان اينكه استان مركزي از جهات مختلف براي كشور داراي اهميت است، افزود: استان مركزي استاني فرهنگي و تاريخي و خاستگاه بسياري از شخصيت هاي برجسته ديني و سياسي كشور است كه همواره بر تارك ايران درخشيده است.
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به اينكه زادگاه امام خميني (ره) استان مركزي است، خاطرنشان كرد: امام خميني(ره) افتخار مردم ايران و مردم استان مركزي هستند و اين استان با جايگاه والاي فرهنگي كه دارد بايد جزء استان هاي نخست و پيشتاز كشور در همه زمينه ها باشد.
معاون اول رئيس جمهور با تأكيد بر اينكه بايد توسعه استان مركزي توسعه اي متوازن و هماهنگ باشد، تصريح كرد: واحدهاي بزرگ صنعتي بايد به مسئوليت اجتماعي خود عمل كنند و اينگونه نباشد كه مردم و ساكنين اطراف واحدهاي بزرگ صنعتي احساس كنند كه قرار است فقط عوارض و آلايندگي هاي صنعتي نصيب آنها شود.
وي با اشاره به مصوبه اخير شوراي اقتصاد مبني بر لزوم پذيرش مسئوليت اجتماعي و فرهنگي از سوي شركت ملي نفت ايران در غرب كارون، گفت: در اين مصوبه تأكيد شده است كه شركت ملي نفت بايد سه درصد از سرمايه گذاري خود در غرب كارون را براي پاسخگويي به مطالبات اجتماعي و فرهنگي مردم و مسائل زيست محيطي اين منطقه هزينه كند و در چارچوب همين مصوبه ساير شركت ها و واحدهاي بزرگ صنعتي بايد به مسئوليت اجتماعي و فرهنگي عمل كنند و رعايت الزامات زيست محيطي را بنمايند.
معاون اول رئيس جمهور در ادامه با اشاره به برنامه ريزي و تلاش هاي دولت در سال گذشته در جهت حل مشكلات واحدهاي توليدي كوچك و متوسط افزود: سال گذشته در كنار رسيدگي به واحد هاي كوچك و متوسط براي حل مشكلات واحدهاي توليدي و صنعتي بزرگ نيز كارگروهي ملي در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكيل شد تا به مشكلات اينگونه واحدها نيز رسيدگي شود.
دكتر جهانگيري با تأكيد بر اينكه بايد براي حل موانع و مسائل پيش روي واحدهاي بزرگ صنعتي نيز چاره انديشي كنيم، از معاون نظارت و هماهنگي خود خواست كارگروهي متشكل از بخش هاي مربوطه براي استان مركزي تشكيل دهد تا چالش هاي اصلي صنايع بزرگ استان مركزي و ساير موانع اعلام شده از سوي نمايندگان مردم اين استان را مورد بررسي قرار دهند و براي حل اين چالش ها چاره انديشي كنند.
در اين جلسه  استاندار مركزي نيز گزارشي از وضعيت استان در بخش هاي مختلف ارايه كرد و گفت: تا كنون 52 جلسه اقتصاد مقاومتي در استان تشكيل شده كه 43 جلسه مربوط به سال 95 بوده است.
وي با اشاره به آثار و نتايج برآمده از برنامه ريزي ها و تلاش هاي صورت گرفته در استان مركزي گفت: كاهش نرخ بيكاري، كسب رتبه چهارم در ميزان سرمايه گذاري صنعتي، افزايش درآمدهاي مالياتي، مثبت شدن تراز تجاري و تصويب 11 طرح سرمايه گذاري در استان از جمله دستاوردها و موفقيت هاي حاصل شده است.
در اين نشست همچنين نمايندگان مردم استان مركزي در مجلس شوراي اسلامي از وجود تعامل و همدلي ميان استاندار و مديران اجرايي استان با نمايندگان خبر دادند و ضمن قدرداني از عملكرد دولت يازدهم آمادگي خود را براي حمايت همه جانبه و همراهي با دولت دوازدهم در جهت خدمت به مردم اعلام كردند.
نمايندگان مردم استان مركزي در مجلس شوراي اسلامي همچنين هر كدام در سخناني به بيان دغدغه ها و چالش هاي حوزه هاي انتخابيه خود پرداختند و مهمترين مشكلات و كاستي هاي استان را تشريح كردند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh