طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ - 18 July 2018
کد خبر: ۵۳۹۳
تاریخ خبر: ۱۰/ ۰۴/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۴۵
دكتر جهانگيري در جلسه شوراي عالي آب تصريح كرد:

خوشبختانه امروز نگراني براي تامين آب شرب سالم براي تهران وجود ندارد/ اجراي طرح هاي متعدد فاضلاب و تصفيه خانه از دستاوردهاي دولت يازدهم است

جلسه شوراي عالي آب عصر امروز (شنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.
خوشبختانه امروز نگراني براي تامين آب شرب سالم براي تهران وجود ندارد/ اجراي طرح هاي متعدد فاضلاب و تصفيه خانه از دستاوردهاي دولت يازدهم استدكتر اسحاق جهانگيري با بيان اينكه كيفيت آب شرب تهران همواره يكي از دغدغه ها بوده است، اقدامات صورت گرفته از سوي وزارت نيرو و ساير دستگاههاي مربوطه براي سلامت آب شرب تهران را كارآمد و موثر ارزيابي كرد و گفت: خوشبختانه با كارهاي انجام شده، امروز اين اطمينان وجود دارد كه آب شرب سالم در اختيار مردم تهران قرار دارد.
معاون اول رييس جمهور افزود: در چند سال اخير در مقاطعي، نگراني در خصوص كيفيت آب شرب تهران باعث شد كه جلساتي براي كنترل شرايط برگزار شود ولي خوشبختانه امروز دغدغه ها مرتفع شده است و نگراني در اين خصوص وجود ندارد.
دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به پيشنهادات و مصوبات شوراي عالي آب، ضرورت اجراي مصوبات از سوي دستگاههاي اجرايي را مورد تاكيد قرار داد و تصريح كرد: بايد منابع مورد نياز اجراي طرح هاي تكميلي در خصوص كيفيت و كميت آب تهران تامين و موانع موجود بر سر راه اجراي اين طرح ها برطرف شود.
وي ادامه داد: لازم است صنايع در حاشيه رودخانه هاي تامين كننده آب شرب تهران ساماندهي و محدوديت هاي در نظر گرفته شده در اين مناطق با جديت اعمال شود تا شاهد بهبود هرچه بيشتر كيفيت آب شرب تهران در سالهاي آينده باشيم.
معاون اول رييس جمهور اجراي طرح هاي متعدد فاضلاب و تصفيه خانه و نيز استفاده از پساب فاضلاب را از اقدامات و دستاوردهاي مهم دولت برشمرد و بر لزوم تلاش بيشتر براي توسعه اينگونه برنامه ها تاكيد كرد.
در اين جلسه وزير نيرو گزارشي از وضعيت كيفيت منابع آب شرب تهران در حوضه هاي سد ماملو، سد لتيان، سد طالقان، سد لار و سد اميركبير ارائه كرد و به تشريح تغييرات شاخص كيفيت آب شرب تهران در سالهاي گذشته پرداخت.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب تهران نيز در تكميل گزارش وزير نيرو، به بيان اقدامات انجام شده براي تامين آب با كيفيت مطلوب و برنامه هاي در دست اقدام در قالب طرح جامع آبرساني تهران پرداخت و گفت: ميزان نيترات در آب شرب تهران كه به يك دغدغه تبديل شده بود، در حال حاضر در هيچ نقطه اي از تهران نگران كننده نيست.
رييس سازمان حفاظت محيط زيست هم در اين نشست با تاكيد بر لزوم پايش آب شرب و نظارت مداوم بر كيفيت آن، گفت: بررسي و نظارت دائمي آب شرب براي جلوگيري از ورود آلاينده ها به داخل آب، امري ضروري است.
در اين جلسه استاندار تهران نيز در سخناني اجراي طرح قمر بني هاشم(ع) با هدف بهبود كيفيت آب تهران را طرحي موثر و كليدي توصيف كرد و از افتتاح اين طرح در آينده نزديك خبر داد و خواستار رفع موانع پيش روي اجراي اين طرح شد.
در اين نشست كه وزير جهاد كشاورزي و رييس كل بانك مركزي نيز حضور داشتند، رييس سازمان هواشناسي كشور گزارشي از درصد تغيير بارش استان ها و كشور از مهر سال 95 تا تير ماه سال جاري ارائه كرد و ضمن توضيح درباره وضعيت فعلي و پيش بيني دماي هواي كشور، گفت: آنچه در برخي رسانه ها تحت عنوان افزايش بي سابقه دماي هوا و ركود گرما در اهواز منتشر شده صحت ندارد و شرايط دماي هواي كشور و اهواز در شرايط غيرعادي نيست.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh