طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 02 July 2020
شناسه خبر: ۵۳۱۲
تاریخ خبر: ۰۱/ ۰۳/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۳:۰۷

تشكيل جلسه شوراي اقتصاد به رياست دكتر جهانگيري / تصويب طرح توسعه ي حمل و نقل مسافر با مترو در 9 كلان شهر كشور

جلسه ي شوراي اقتصاد ظهر امروز (دوشنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار و طرح توسعه ي حمل و نقل مسافر با مترو در شهر تهران و 8 كلان شهر اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم به تصويب رسيد.
تشكيل جلسه شوراي اقتصاد به رياست دكتر جهانگيري / تصويب طرح توسعه ي حمل و نقل مسافر با مترو در 9 كلان شهر كشور

در اين جلسه كه وزراي نفت، نيرو، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادي و دارايي، رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، معاون علمي و فناوري رييس جمهور و رييس اتاق بازرگاني ايران نيز حضور داشتند تعدادي از درخواست ها و پيشنهادات دستگاه هاي اجرايي مورد بحث و تصميم گيري قرار گرفت.

در اين نشست طرح توسعه ي حمل و نقل مسافر با مترو در شهر تهران و 8 كلان شهر اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم از طريق سرمايه گذاري از محل ماده ي 12 قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاء نظام مالي كشور از سوي وزير نفت مطرح شد كه پس از بحث و تبادل نظر به تصويب رسيد.

بر اساس اين طرح، دولت در راستاي توسعه ي مترو از سال 1396 تا سال 1410 به ازاي افزايش هر استفاده كننده از مترو در شهر تهران و كلانشهرهاي اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم از محل صرفه جويي سوخت،  9.8 سنت ( معادل حدود 330 تومان) تا سقف 2.6 ميليارد دلار  به مجري طرح پرداخت خواهد كرد.

در اين جلسه همچنين با پيشنهاد وزير نيرو مصوبه ي طرح مطالعه و بازسازي تاسيسات فاضلاب شهر اصفهان از طريق فاينانس، مصوبه ي احداث سد و نيروگاه برق آبي نمارستاق از طريق فاينانس و مصوبه ي احداث سد و نيروگاه برق آبي بسته اردل از طريق فاينانس اصلاح شد.

احداث نيروگاه سيكل تركيبي ري، سرمايه گذاري از محل منابع داخلي طرح تكميل مطالعات زيرساخت هاي سد و نيروگاه كارون 2 و سرمايه گذاري از محل منابع داخلي مربوط به طرح هاي سازمان آب و برق خوزستان از ديگر درخواست هاي وزير نيرو بود كه در اين جلسه مطرح و پس از ارائه ي گزارش در خصوص جزئيات فني، با اين پيشنهادات موافقت شد.

در ادامه ي اين جلسه پيشنهاد مشترك وزارتخانه هاي جهاد كشاورزي و صنعت، معدن و تجارت مبني بر بازنگري در وضع عوارض صادراتي پوست خام، سالامبور، وت بلوي بزي و گوسفندي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و پس از ارائه ي نظرات و ديدگاه هاي اعضاي جلسه، تصميمات لازم در اين خصوص اتخاذ شد.

نحوه ي طرح موضوعات و طرح هاي فاينانس در شوراي اقتصاد و اصلاح يكي از مصوبات پيشين موضوع دستورالعمل واگذاري طرح هاي تملك دارايي هاي سرمايه اي نيز از موضوعاتي بود كه توسط سازمان برنامه و بودجه كشور در اين جلسه مطرح شد و به تصويب رسيد.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh