طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 18 June 2018
کد خبر: ۵۲۸۳
تاریخ خبر: ۱۴/ ۰۲/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۹:۱۰

تشكيل جلسه بررسي حادثه معدن آزادشهر به رياست معاون اول رييس جمهور/ دكتر جهانگيري: گروهي براي كشف علل وقوع حادثه و رسيدگي به آسيب ديدگان تشكيل شود

جلسه ي بررسي آخرين وضعيت حادثه ي معدن آزادشهر و ارزيابي علل وقوع اين سانحه عصر امروز (پنجشنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.
دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه ضمن تسليت و ابراز همدردي با خانواده هاي جانباختگان و آرزوي سلامتي براي مجروحين و مصدومان اين حادثه، بر لزوم بررسي فني و كشف دقيق علل وقوع اين سانحه ي دلخراش تاكيد كرد.
معاون اول رييس جمهور با ابراز تاسف شديد از جانباختن جمعي از كارگران زحمتكش معدن آزادشهر اظهار داشت: لازم است به فوريت كميته اي متشكل از وزارتخانه هاي صنعت، معدن و تجارت، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و كشور ابعاد و زواياي مختلف اين حادثه را به دقت مورد بررسي قرار دهند و حتماً در اين بررسي از تعدادي از متخصصين فني و دانشگاهي نيز استفاده شود.
وي همچنين با تاكيد بر اهميت رسيدگي به مسائل انساني كارگران و مداواي مصدومان اين حادثه، از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي خواست مداوا، درمان، پرداخت حقوق و دستمزد و رسيدگي به وضعيت معيشتي خانواده هاي جانباختگان و مصدومين اين حادثه را به طور ويژه در دستور كار خود قرار دهد.
دكتر جهانگيري كار در معادن زير زمين را يكي از سخت ترين مشاغل دانست و افزود: حادثه ي معدن آزادشهر بايد درس بزرگي براي همه ي مسئولين كشور باشد تا مسائل ايمني در بالاترين حد ممكن در مشاغل مختلف مورد توجه قرار گيرد و رعايت شود.
معاون اول رييس جمهور از وزارت كشور نيز خواست با بسيج همه ي امكانات نسبت به خاكبرداري و ورود به بخش هاي مختلف اين معدن اقدام كنند تا مفقودين ديگر كه ممكن است هنوز زنده باشند هرچه سريعتر نجات پيدا كنند.
وي از همه ي دستگاه هاي ذيربط خواست با تمام امكانات ظرف كوتاه ترين زمان ممكن اين حادثه را ساماندهي و همه ي تلاش خود را در اين راه بكار گيرند.
در اين جلسه وزير صنعت، معدن و تجارت نيز گزارشي از آخرين يافته ها در خصوص علل وقوع اين حادثه ارائه كرد و به تشريح آخرين اطلاعات به دست آمده درباره ي حادثه معدن آزادشهر پرداخت.
در اين جلسه كه وزراي كشور، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و برخي مسئولين ذيربط نيز حضور داشتند آخرين وضعيت معدن آزاد شهر و آخرين اطلاعات بدست آمده از ميزان تلفات و علل وقوع حادثه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در اين نشست مقرر شد گروهي متشكل از وزارتخانه هاي كشور، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و تعدادي از متخصصين فني، ابعاد و زواياي مختلف اين حادثه را بررسي و ضمن برنامه ريزي سريع و فوري براي ساماندهي اين حادثه، درمان و رسيدگي به وضعيت مصدومان و خانواده هاي جانباختگان را با جديت دنبال كنند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh