طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - 26 May 2018
کد خبر: ۵۲۵۸
تاریخ خبر: ۳۰/ ۰۱/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۷:۵۳
دكتر جهانگيري در ديدار رييس جمهور تاتارستان تاكيد كرد:

تحريم هاي غرب فرصتي مناسب براي توسعه مناسبات اقصادي ميان ايران و روسيه است/ ايران از توسعه همكاري ها با تاتارستان در بخش هاي مختلف استقبال مي كند

معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه توسعه ي روابط با فدراسيون روسيه و بخصوص جمهوري خودمختار تاتارستان از جايگاه ممتازي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران برخوردار است، گفت: اميدوارم رايزني و تبادل هيات هاي عالي رتبه ميان دو كشور بتواند زمينه اي مناسب براي تحقق اراده ي مسئولين ايران و روسيه در توسعه و تعميق روابط باشد.
تحريم هاي غرب فرصتي مناسب براي توسعه مناسبات اقصادي ميان ايران و روسيه است/ ايران از توسعه همكاري ها با تاتارستان در بخش هاي مختلف استقبال مي كنددكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (چهارشنبه) در ديدار «رستم مينيخانوف» رييس جمهور خودمختار تاتارستان روسيه، اظهار داشت: تهران علاقمند است روابط خود را در زمينه هاي مختلف با مسكو گسترش دهد و سفر اخير دكتر روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران  به روسيه با توافقات خوبي ميان دو كشور همراه بود و اميدوارم سفر شما به تهران نيز زمينه ساز گسترش مناسبات ميان دو كشور باشد.
معاون اول رييس جمهور توسعه ي همكاري ها با جمهوري تاتارستان را براي ايران پر اهميت ارزيابي كرد و افزود: جمهوري خودمختار تاتارستان در تقسيمات روسيه از جايگاه مهمي برخوردار است و تهران از ارتقاء سطح همكاري ها با كازان در بخش هاي مختلف استقبال مي كند.
وي با تاكيد بر اينكه زمينه هاي همكاري فراواني ميان ايران و روسيه و به خصوص جمهوري خودمختار تاتارستان وجود دارد، خاطر نشان كرد: ايران و روسيه مي توانند با استفاده از فرصت مناسبي كه تحريم غرب عليه دو كشور ايجاد كرده، گام هاي بلندي در جهت توسعه و تعميق مناسبات فيمابين و گسترش همكاريهاي اقتصادي بردارند.
دكتر جهانگيري همكاري هاي نفتي، پژوهشي، علمي و گردشگري را از جمله زمينه هاي همكاري ميان ايران و تاتارستان برشمرد و افزود: تهران آمادگي دارد سطح همكاري هاي خود را با كازان در زمينه هاي مختلف از جمله همكاري در حوزه ي فناوري هاي جديد ارتقاء دهد.
رييس جمهور خودمختار تاتارستان روسيه نيز در اين ديدار با اشاره به برخورداري اين كشور از صنعت، كشاورزي، نفت و پتروشيمي، گفت: تاتارستان در خودروسازي، كشتي سازي و ساخت هواپيما و نيز در زمينه هاي علمي و دانشگاهي از توانمندي خوبي برخوردار است و علاقمنديم همكاري هاي خود را با ايران در تمامي بخش ها از جمله نفت، پتروشيمي، ماشين سازي، كشاورزي، انرژي هاي نو و فناوري هاي جديد گسترش دهيم.
رستم مينيخانوف با اشاره به ملاقات امروز خود با وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران و مذاكره در خصوص همكاري هاي بيوتكنولوژي و فناوري اطلاعات، گفت: در اين ديدار مذاكراتي براي گسترش همكاري هاي دو كشور در زمينه آي تي و آي سي تي صورت گرفت.
وي با اشاره به دستاوردها و توانمندي هاي جمهوري اسلامي ايران در بخش هاي مختلف كشاورزي، صنعتي و ساخت و ساز، خاطر نشان كرد: ايران و تاتارستان مي توانند در زمينه ي اجراي پروژه هاي مشترك همكاري هاي سازنده اي داشته باشند.
رييس جمهور خودمختار تاتارستان همچنين با اشاره به اشتراكات تاريخي و فرهنگي ميان دو كشور، بر لزوم گسترش همكاري هاي فيمابين در بخش گردشگري، علمي، پژوهشي و آموزشي تاكيد كرد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh