طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 July 2020
شناسه خبر: ۵۲۳۰
تاریخ خبر: ۱۷/ ۰۱/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۱:۳۰

بازديد دكتر جهانگيري از طرح هاي در دست اجراي مقابله با ريزگردها در جنوب شرق اهواز / معاون اول رييس جمهور: بايد در كنار اجراي طرح مقابله با ريزگردها حق و حقوق مردم ساكن اين مناطق نيز رعايت شود

معاون اول رييس جمهور از طرح ها و پروژه هاي مقابله با ريزگردها در كانون هاي مولد گرد و غبار در جنوب شرق اهواز بازديد كرد.
بازديد دكتر جهانگيري از طرح هاي در دست اجراي مقابله با ريزگردها در جنوب شرق اهواز / معاون اول رييس جمهور: بايد در كنار اجراي طرح مقابله با ريزگردها حق و حقوق مردم ساكن اين مناطق نيز رعايت شوددكتر اسحاق جهانگيري پيش از ظهر امروز (پنجشنبه) در دومين روز از سفر خود به استان خوزستان، با حضور در برخي مناطق جنوب شرق اهواز از طرح احداث كانال انتقال آب به عرصه هاي فوق بحراني گرد و غبار و نيز طرح درختكاري براي مقابله با ريزگردها در كانون هاي مولد گرد و غبار بازديد كرد.
معاون اول رييس جمهور در جريان اين بازديد ها از نزديك روند اجراي طرح احداث كانال انتقال آب و نيز طرح درخت كاري را مورد بازديد  قرار داد و با توضيحات وزراي نيرو و جهاد كشاورزي در جريان جزئيات اين طرح ها و برنامه زمان بندي شده آنها قرار گرفت.
گفتني است هدف از اجراي طرح احداث كانال انتقال آب به عرصه هاي فوق بحراني گرد و غبار در جنوب شرق اهواز مرطوب سازي 42 هزار هكتار از اراضي اين منطقه است كه طول كانال انتقال آب 44 كيلومتر و ظرفيت كانال 20 متر مكعب بر ثانيه است.
مساحت زمين در طرح درختكاري نيز در جنوب شرق اهواز 7 هزار هكتار بوده و تعداد نهال هاي پيش بيني شده 1 ميليون و 750 هزار اصله نهال است كه با مشاركت سازمان بسيج سازندگي سپاه پاسداران، پيمانكاران و جوامع محلي در دست اجرا است.
معاون اول رييس جمهور در حاشيه بازديد از اين طرح هاي در دست اجرا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: يكي از مسائلي كه بصورت جدي بخشي از كشور و بخصوص استان هاي خوزستان، ايلام و لرستان را در سال هاي اخير تحت تاثير قرار داده ريزگردها است كه در واقع داراي دو منشأ خارجي و داخلي است.
وي افزود: بخشي از ريزگردها از كشورهاي عراق، عربستان و سوريه وارد كشور مي شود كه بايد از طريق گفتگوهاي دو جانبه و بين المللي و از طريق مذاكره با اين كشورها در جهت حل اين مشكل تلاش كنيم.
معاون اول رييس جمهور اضافه كرد: بخش ديگر اين مشكل ناشي از منشا داخلي است كه باعث شد سال گذشته مردم استان خوزستان و بويژه اهواز مشكلات زيادي را متحمل شوند.
دكتر جهانگيري ادامه داد: دولت پس از بروز اين مشكلات به طور كامل بسيج شد تا با روش هاي علمي و دقيق با ريزگردها مقابله كند و يكي از اقدامات كاشت نهال در بيابان هاي فوق بحراني بود.
وي با قدرداني از تلاش دست اندركاران وزارت جهاد كشاورزي خاطر نشان كرد: جهاد يك بار ديگر همانند دوران دفاع مقدس درخشيد و با تمام امكانات كاري جهادي انجام داد و هم اكنون يك كانال در حال احداث است تا از رود كارون به اين مناطق آب منتقل كند و اقدام ديگر كاشت نهال و درخت ها در اين مناطق است.
دكتر جهانگيري با تاكيد بر اينكه بايد در كنار اجراي اين طرح ها حق و حقوق مردم و ساكنين اين مناطق نيز رعايت شود گفت: دولت به اين موضوع توجه ويژه دارد و علاوه بر آن تلاش خواهيم كرد تا در كنار طرح مقابله با ريزگردها كه موجب حضور بيشتر دولت در اين مناطق شده، اقدامات ديگري نيز انجام دهيم تا به وضعيت روستاها و جوانان اين منطقه نيز رسيدگي شود و مشكلات مردم اين مناطق مرتفع گردد.

انتهای پیام /*
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh