طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 07 July 2020
شناسه خبر: ۵۲۲۱
تاریخ خبر: ۱۶/ ۰۱/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۱۸
معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد:

اقتصاد مقاومتي مهمترين سياستي است كه مي تواند كشور را با سربلندي از چالش ها عبور دهد/ اقتصاد مقاومتي يعني همه بايد در صحنه باشند و احساس مسئوليت كنند/ اگر كسي بتواند و از بخش خصوصي حمايت نكند بايد پيش وجدان خود شرمنده باشد

معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه در اقتصاد مقاومتي همه بايد در صحنه بوده و احساس مسئوليت كنند، گفت: قرار نيست كه يك عده فقط پاسخگو و عده ديگري پرسشگر باشند.
اقتصاد مقاومتي مهمترين سياستي است كه مي تواند كشور را با سربلندي از چالش ها عبور دهد/ اقتصاد مقاومتي يعني همه بايد در صحنه باشند و احساس مسئوليت كنند/ اگر كسي بتواند و از بخش خصوصي حمايت نكند بايد پيش وجدان خود شرمنده باشددكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (چهارشنبه) در آيين افتتاح فاز 1 مجتمع فولاد روهينا جنوب در شهرستان دزفول اظهار داشت: هر كس بايد از خود سوال كند كه براي اقتصاد مقاومتي كه مهمترين اولويت كشور است چه اقدامي انجام داده و تمام قواي سه گانه، بخش خصوصي و همه و همه بايد از خود سوال كنند كه براي اجراي اقتصاد مقاومتي چه كمكي كرده اند.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: به جاي آنكه دائماً‌ از ديگران بپرسيم كه براي اقتصاد مقاومتي چه كرده اند، بايد كلاه خود را قاضي كنيم و ببينيم كه خودمان در اين مسير چه قدم هايي برداشته ايم و چه كمكي به اجراي اقتصاد مقاومتي كرده ايم.
دكتر جهانگيري اظهار داشت: مهمترين سياستي كه قادر است كشور را با سربلندي از چالش هاي پيش رو عبور دهد اقتصاد مقاومتي است اما نبايد تصور شود كه اين سياست ها با ساير سياست هاي اقتصادي متفاوت است. آنچه اين سياست ها را از ساير برنامه ها متمايز مي كند اتفاق نظري است كه اقتصاد دانان و مسئولين كشور درباره اجراي آن دارند.
وي در ادامه با تاكيد بر اينكه يكي از رويكردهاي اصلي اقتصاد مقاومتي مردمي كردن اقتصاد و ميدان دار شدن بخش خصوصي در اقتصاد كشور است افزود: امروز در شهرستان دزفول 3 واحد صنعتي كه متعلق به بخش خصوصي است افتتاح شد و اين دقيقاً به معناي اقتصاد مقاومتي است.
دكتر جهانگيري با تاكيد بر ضرورت حمايت از بخش خصوصي واقعي خاطر نشان كرد: همه مكلف هستند از بخش خصوصي حمايت كنند و اگر كسي در اين مسير كوتاهي كند بايد پيش وجدان خود شرمنده باشد چرا كه در مسير سرمايه گذاري و اشتغال زايي كشور كوتاهي كرده است.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در نخستين روز از سال جاري تصريح كرد: مقام معظم رهبري در اين سخنراني فرمودند كه پس از ابلاغ سياست هاي اصل 44 قانون اساسي انتظار اين بود كه تحولي در اقتصاد كشور ايجاد شود.
وي اضافه كرد: شاه بيت سياست هاي اصل44 اين است كه بخش خصوصي بايد ميدان دار اصلي اقتصاد باشد و هيچ كس نبايد در مسير رشد بخش خصوصي اخلال كند كه اين يعني كشور دوستي و نظام دوستي .
دكتر جهانگيري در بخش ديگري از سخنان خود از شهرستان دزفول بعنوان شهرستان مقاومت ياد كرد و گفت: مردم اين شهرستان در دوران دفاع مقدس از عزت و شرف كشور دفاع كردند و زير بمباران موشك و هواپيماهاي رژيم بعثي از حيثيت ملت ايران حراست كردند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به ظرفيت هاي كشاورزي شهرستان دزفول اظهار داشت: آب فراوان، رودخانه هاي عظيم و زمين هاي حاصلخيز در دزفول ظرفيت بزرگي را براي كشاورزي فراهم كرده است و يكي از اصلي ترين كانون هاي توليد كشاورزي كشور دزفول است و وزارت جهاد كشاورزي بايد سياست هايي براي حل مسائل كشاورزي اين شهرستان تدوين كند.
وي در ادامه سخنان خود عملكرد اقتصاد مقاومتي در سال 95 را بسيار درخشان ارزيابي كرد و گفت: در بخش هاي مختلف از جمله بخش كشاورزي دستاوردهاي بزرگي در سال 95 حاصل شد كه مهمترين آن خودكفايي در توليد گندم بود و امروز 3 ميليون تن گندم مازاد براي صادرات داريم.
دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به دستاوردها و پيشرفت هاي حاصل شده در حوزه صنعت، پتروشيمي و نفت و گاز خاطر نشان كرد: اينكه عده اي اين دستاوردها را زير سوال مي برند يعني يا اين پيشرفت ها را نمي بينند و يا نمي خواهند قبول كنند اما دولت به وظيفه خود ادامه مي دهد تا باري را كه بر دوش گرفته به مقصد برساند.
وزير صنعت، معدن و تجارت هم در اين مراسم با تاكيد بر اينكه برنامه دولت اين است كه از بخش خصوصي حمايت و موانع را براي فعاليت بخش خصوصي برطرف كند گفت: مصمم هستيم مسائل پيش روي بخش خصوصي را از ميان برداريم.
مهندس نعمت زاده با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته در 3 سال گذشته در جهت تكميل زنجيره فولاد گفت: در 3 سال اخير بيش از 50 ميليون تن به ظرفيت زنجيره فولاد اضافه شد و اميدوارم صادرات مواد خام به حداقل ممكن كاهش يابد.

انتهای پیام /*
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh