طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 23 January 2021
شناسه خبر: ۵۱۰۲
تاریخ خبر: ۲۶/ ۱۱/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۵:۲۳
دكتر جهانگيري در ديدار نمايندگان استان فارس:

دولت با نگاهي ويژه مشكلات استان فارس را دنبال مي كند/در سايه همدلي دولت و مجلس مشكلات كشور قابل حل است

جلسه مجمع نمايندگان استان فارس با معاون اول رييس جمهور ظهر امروز (سه شنبه) برگزار شد.
دولت با نگاهي ويژه مشكلات استان فارس را دنبال مي كند/در سايه همدلي دولت و مجلس مشكلات كشور قابل حل استدكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با تاكيد بر ضرورت ارتباط قوي ميان دولت و مجلس شوراي اسلامي گفت: در سايه همدلي و ارتباط تنگاتنگ ميان دولت و مجلس شوراي اسلامي است كه شرايط براي حل مشكلات مردم و مسائل كشور فراهم مي شود.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به جلسه اخير برخي از مسئولين كشور با مقام معظم رهبري در خصوص مشكلات و چالش هاي اصلي كشور،‌ خاطر نشان كرد: در اين جلسه تنگناهاي اصلي كشور نظير مسائل زيست محيطي، محدوديت منابع آب و بيكاري مورد بررسي قرار گرفت و رهبر معظم انقلاب نيز تاكيد داشتند كه بايد اقداماتي جدي و راهگشا براي حل اين مشكلات انجام شود و پيش نياز حل اين مشكلات، تفاهم و اجماع و همدلي همه اركان نظام به ويژه دولت و مجلس شوراي اسلامي است .
وي استان فارس را از مهمترين استان هاي كشور برشمرد و با اشاره به سابقه، موقعيت جغرافيايي،‌ جمعيت و ظرفيت هاي اين استان، خاطر نشان كرد: دولت نگاهي ويژه به مسائل و مشكلات استان فارس دارد و براي حل اين مشكلات با جديت تلاش خواهد كرد.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه استان فارس با وجود مزيت ها و ظرفيت هاي فراوان بايد از جايگاهي بالاتر برخوردار باشد، برلزوم ايجاد و تكميل زيرساخت هاي استان تاكيد كرد و افزود: يكي از پيش نيازهاي توسعه، تكميل زيرساخت هاي حمل و نقل است كه اين موضوع بايد در استان فارس با جديت بيشتري پيگيري شود.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به محدوديت منابع آب در استان فارس و مشكلات بخش كشاورزي در اين استان، گفت: در يكي از جلسات شوراي عالي آب، مسائل مرتبط با منابع آب استان فارس مورد بررسي قرار گرفت و تدابير لازم براي حل اين مشكل اتخاذ خواهد شد.
وي با اشاره به دغدغه و نگراني نمايندگان مردم استان فارس در مجلس شوراي اسلامي درباره خشك شدن تالاب بختگان، از اهتمام جدي دولت براي توجه به تالاب هاي كشور و جلوگيري از خشك شدن اين تالاب ها خبر داد و اظهار داشت: وزارت نيرو و سازمان حفاظت محيط زيست با نگاهي ويژه موضوع تالاب هاي كشور را دنبال مي كنند و برنامه ريزي لازم براي جلوگيري از خشك شدن تالاب ها انجام شده كه در حال پيگيري است.
دكتر جهانگيري همچنين پتروشيمي استان فارس را يكي از طرح هاي مهم اين استان دانست و گفت: پتروشيمي مي تواند نقشي اساسي در توسعه استان فارس ايفا كند و لازم است اقدامات لازم براي سرعت بخشيدن به روند اجراي اين طرح انجام شود.
استاندار فارس نيز در اين جلسه گزارشي از وضعيت استان ارائه كرد و به تشريح دغدغه ها و چالش هاي اصلي استان پرداخت.
نمايندگان مردم استان فارس در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست هر كدام در سخناني نظرات و ديدگاه هاي خود را درباره مسائل استان و مشكلات حوزه هاي انتخابيه خود مطرح كردند و بيكاري، مشكلات بخش كشاورزي، محدوديت منابع آب، مسائل حمل و نقل و توسعه زيرساخت هاي استان را از مهمترين نيازها و تنگناهاي استان فارس برشمردند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh