طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - 24 October 2020
شناسه خبر: ۵۰۸۹
تاریخ خبر: ۱۹/ ۱۱/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۵:۱۱

بازديد دكتر جهانگيري از طرح زيركشت بردن 550 هزار هكتار از اراضي استان خوزستان / استان خوزستان جايگاه نخست را در بخش كشاورزي دارد

معاون اول رييس جمهور از طرح احياي 550 هزار هكتار اراضي دشت هاي خوزستان و ايلام بازديد كرد.
بازديد دكتر جهانگيري از طرح زيركشت بردن 550 هزار هكتار از اراضي استان خوزستان / استان خوزستان جايگاه نخست را در بخش كشاورزي دارددكتر اسحاق جهانگيري ظهر امروز (سه شنبه) پس از بازديد هوايي از اين اراضي، در شهرستان رامشير حضور يافت و با تعدادي از كشاورزان گفت و گو كرد و پاي درد و دل آنها در خصوص سهم آب نشست.
معاون اول رييس جمهور همچنين در جمع تعدادي از اهالي و كشاورزان اين منطقه با تبريك پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: استان خوزستان استاني مهم در بخش هاي مختلف از جمله نفت و گاز است و طرح هاي بزرگ و اساسي در اين استان در دست اجرا است.
دكتر جهانگيري استان خوزستان را استاني پر اهميت در بخش كشاورزي برشمرد و گفت: استان خوزستان رتبه نخست را در كشاورزي دارد كه بايد بهره برداري مطلوبي از اراضي حاصل خيز اين استان صورت گيرد تا بخش مهمي از نيازهاي اصلي اقتصادي كشور از اين طريق تامين گردد.
وي يكي ديگر از مهمترين جهت گيري هاي اقتصاد مقاومتي را تلاش براي تامين امنيت غذايي مردم كشور دانست و گفت: هيچ استاني مانند استان خوزستان نمي تواند در اين زمينه نقش آفريني كند.
دكتر جهانگيري در ادامه با بيان اينكه يكي از طرح هاي اساسي كه از ابتداي شروع به كار دولت تدبير و اميد مورد توجه قرار گرفت طرح احياي 550 هزار هكتار اراضي دشت هاي خوزستان و ايلام بود گفت: اين طرح در سفر مقام معظم رهبري در دهه 70 به مردم خوزستان وعده داده شد اما متاسفانه در سالهاي گذشته با وجود درآمدهاي فراوان دولت، توجهي به اين وعده صورت نگرفت اما دولت تدبير و اميد آن را به يك برنامه روشن تبديل كرد و با مجوز مقام معظم رهبري 1.5 ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي برداشت كرد و براي اجراي اين طرح در اختيار وزارت جهاد كشاوزي قرار داد.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي تامين آب مورد نياز اين طرح بر لزوم استفاده بهينه از منابع آب تاكيد كرد و گفت: بايد در آبياري اين اراضي از روش هاي نوين استفاده شود تا حداكثر صرفه جويي در منابع آب صورت گيرد.
وي از كشاورزان و دست اندركاران وزارت جهاد كشاورزي به خاطر عملكرد خوب در اجراي اين طرح قدرداني كرد.
دكتر جهانگيري در خصوص مشكل ريزگردها نيز به جلسه ديشب خود با مسئولين استان اشاره و خاطر نشان كرد: تصميمات خوبي براي حل اين مشكل اتخاذ شده است.
معاون اول رييس جمهور افزود: استاندار خوزستان اختيار پيدا كرده است كه كليه امكانات استان را براي مقابله با ريزگردها در نقاط بحراني به كار گيرد و كارگروهي سه نفره نيز در پايتخت متشكل از معاونين وزير جهاد كشاورزي، سازمان برنامه و بودجه و سازمان حفاظت محيط زيست اين موضوع را پيگيري و پشتيباني خواهند كرد.
وزير جهاد كشاورزي نيز در اين مراسم با اشاره به اينكه بيش از 234 هزار هكتار از فاز اول طرح احياي 550 هزار هكتار تا كنون انجام شده است، گفت: حدود 20 هزار از اين پروژه در استان ايلام و بيش از 200 هزار هكتار در استان خوزستان به اجرا درآمده است.
مهندس حجتي با اشاره به گزارش سازمان هوا شناسي مبني بر اينكه در مدت باقي مانده از سال جاري و در بهار آينده بارش نرمال دراين منطقه خواهيم داشت اظهار اميدواري كرد شاهد بارش مناسب در اين اراضي باشيم تا كشاورزان بتوانند به تلاش و فعاليت خود ادامه دهند.
وزير جهاد كشاورزي همچنين با بيان اينكه طرح احياي 550 هزار هكتار اراضي دشت هاي خوزستان و ايلام با حمايت هاي مقام معظم رهبري، تلاش دولت و حضور خود مردم در حال اجراست، گفت: اين پروژه پروژه اي بزرگ و استثنايي است كه در سطح خاور ميانه كم نظير است.
گفتني است معاون اول رييس جمهور پس از بازديد از اين اراضي، پيش از بازگشت به تهران از برخي كانون هاي اصلي تشكيل ريزگرد بصورت هوايي بازديد كرد و ضمن بررسي اين منطقه، با وزير جهاد كشاورزي، وزير نيرو و نماينده سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص حل مشكل ريزگردها به بحث و تبادل نظر پرداخت.
در پايان سفر معاون اول رييس جمهور و پيش از ترك فرودگاه آبادان برخي شيوخ استان خوزستان با دكتر جهانگيري ديدار و وي را به سمت تهران بدرقه كردند.

انتهای پیام /*
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh