طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020
شناسه خبر: ۵۰۶۹
تاریخ خبر: ۱۸/ ۱۱/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۴:۵۷
معاون اول رييس جمهور وارد استان خوزستان شد

دكتر جهانگيري: قلب توسعه كشور در استان خوزستان مي تپد/ تهديد كنندگان ملت ايران بازنده ميدان خواهند بود

معاون اول رييس جمهور به منظور افتتاح و بازديد از چند طرح و پروژه مهم صنعتي و عمراني دقايقي پيش وارد استان خوزستان شد.
دكتر جهانگيري: قلب توسعه كشور در استان خوزستان مي تپد/ تهديد كنندگان ملت ايران بازنده ميدان خواهند بوددكتر اسحاق جهانگيري بعداز ظهر امروز (دوشنبه) به منظور انجام سفري دو روزه به استان خوزستان، وارد فرودگاه آبادان شد و در بدو ورود از سوي استاندار خوزستان و جمعي از مقامات ارشد استاني مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رييس جمهور قرار است با حضور در شركت كشتي سازي اروندان، در مراسم آب اندازي كشتي كاتاماران زر شركت و سپس عمليات اجرايي طرح توسعه پالايشگاه آبادان را آغاز كند.
وي همچنين كارخانه توليد روغن نويد خليج فارس را افتتاح و سپس مجتمع پتروشيمي كارون را نيز مورد بهره برداري قرار خواهد داد.
دكتر جهانگيري همچنين روز سه شنبه قرار است نيروگاه هاي ماهشهر و بهبهان را بازديد و مورد بهره برداري قرار دهد.
بازديد از 55 هزار هكتار اراضي كشت و صنعت و يكي از كانونهاي تشكيل ريز گرد از ديگر برنامه هاي دكتر جهانگيري در دومين روز از سفر به استان خوزستان است.
وزراي  جهاد كشاورزي، صنعت، معدن و تجارت، نفت و نيرو معاون اول رييس جمهور را در اين سفر همراهي مي كنند.
دكتر جهانگيري در بدو ورود به فرودگاه آبادان در گفتگو با خبرنگاران با تبريك ايام دهه فجر، آبادان و خرمشهر را از مقاوم ترين و پايدارترين شهرهاي كشور در دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت: مردم ايران خاطرات زيادي از آبادان و خرمشهر به ياد دارند كه چگونه مردم اين شهرها با پايداري و مقاومت توانستند در مقابل رژيم بعث عراق ايستادگي كنند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به برنامه هاي سفر دو روزه خود به استان خوزستان اظهار داشت: در اين سفر طرح ها و پروژه هاي بزرگي در بخش پتروشيمي ، نفت و گاز، حمل و نقل و نيروگاه در خرمشهر، آبادان، بهبهان و ماهشهر افتتاح خواهد شد.
وي همچنين با اشاره به حضور وزير جهاد كشاورزي و نمايندگان سازمان هاي حفاظت محيط زيست و برنامه و بودجه در اين سفرگفت: فرصتي فراهم خواهد شد تا كانون هاي اصلي ريز گردها شناسايي و براي حل اين مشكل برنامه ريزي شود.
دكتر جهانگيري افزود: البته بخشي از ريزگردها مربوط به خارج از كشور است كه به دستور آقاي رييس جمهور، وزارت امور خارجه با طرف هاي خارجي در حال مذاكره است تا به نتايج خوبي دست پيدا كنيم.
معاون اول رييس جمهور استان خوزستان را از استان هاي پرظرفيت كشور برشمرد و گفت: قلب توسعه كشور در استان خوزستان مي تپد و اين استان در بخش هاي كشاورزي، صنعت و نفت و گاز داراي ظرفيت هاي فراواني براي توسعه كشور است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به سوالي درباره رفتار دولتمردان آمريكا عليه ايران گفت: آمريكاييها و همه كشورهايي كه ايران را تهديد مي كنند، روش هاي مختلف را آزموده اند چرا كه ملت ايران هم جنگ، هم محاصره، هم تهديد، هم تحريم  و هم تعامل را تجربه كرده است و زماني كه با ملت ايران با زبان گفتگو و تكريم صحبت كرده اند همه طرف ها سود برده اند.
دكتر جهانگيري تصريح كرد: همه كساني كه با ملت ايران با زبان تهديد صحبت مي كنند قطعاً بازنده ميدان خواهند بود.
معاون اول رييس جمهور گفت: دولتمردان آمريكا اين روزها روش بدي را براي گفتگو با ايران انتخاب كرده اند و با توجه به ديوار بلند بي اعتمادي ميان ايران و آمريكا، اميدوارم دولتمردان آمريكا خودشان هرچه زودتر رويه و روش گفتگو با ملت ايران را تغيير داده و با زبان تكريم با ملت ايران سخن بگويند.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh