طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 08 July 2020
شناسه خبر: ۴۹۵۸
تاریخ خبر: ۲۷/ ۰۹/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۸:۴۱
دكتر جهانگيري در مراسم افتتاح بيمارستان عرفان نيايش تاكيد كرد:

دولت به طور جدي از حضور بخش خصوصي در بخش بهداشت و درمان حمايت مي كند/ ترديدي در دولت براي ادامه طرح تحول سلامت وجود ندارد

معاون اول رييس جمهور با اشاره به تلاش ها و پيگيري هاي دولت تدبير و اميد براي اجراي طرح تحول نظام سلامت، گفت: اين طرح در شرايطي توسط دولت اجرا شد كه دولت در تنگناي بودجه قرار داشت اما تلاش كرديم كه آسيبي به طرح وارد نشود و هم اكنون نيز كمترين ترديدي در دولت براي ادامه اين طرح وجود ندارد.
دولت به طور جدي از حضور بخش خصوصي در بخش بهداشت و درمان حمايت مي كند/ ترديدي در دولت براي ادامه طرح تحول سلامت وجود ندارددكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (شنبه) در مراسم افتتاح بيمارستان عرفان نيايش جامعه پزشكي را يكي از شريف ترين و زحمت كش ترين اقشار جامعه برشمرد و گفت: جامعه پزشكي يكي از اصلي ترين جوامعي است كه به مردم و جامعه خدمت مي كند.
وي با اشاره به برخي حواشي و فضاسازي ها عليه جامعه پزشكي اظهار داشت: پزشكان جامعه به اين حواشي توجه نمي كنند و اين مسائل تاثيري در روحيه آنان نخواهد داشت.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه در دولت تدبير و اميد تلاش شد كه بار و غمي از دوش بيماران كشور برداشته شود، خاطر نشان كرد: در اين دولت تلاش كرديم تا به تعبير مقام معظم رهبري،‌ بيماران به جز درد بيماري دچار رنج و مشقت هاي ديگر نباشند و در همين راستا طرح تحول نظام سلامت از سوي دولت اجرايي شد.
دكتر جهانگيري افزود: البته طرح تحول نظام سلامت نيازمند آن است كه بازخوردهاي اجراي آن از سوي جامعه دريافت شود و اصلاحات مورد نياز در اين طرح صورت گيرد تا ادامه كار با موفقيت انجام شود.
وي با تاكيد بر اينكه در مقطع فعلي يكي از ضرورت هاي كشور ميدان دار شدن بخش خصوصي در همه امور است، گفت: اگر به توسعه و سربلندي ايران فكر مي كنيم و مي خواهيم كه ايران در مقابل رقباي منطقه اي خود از اقتدار اقتصادي برخوردار باشد، بايد بستري فراهم كنيم تا همه آحاد جامعه بتوانند سرمايه و ظرفيت هاي خود را در مسير توسعه كشور قرار دهند.
دكتر جهانگيري ادامه داد: يكي از زمينه هايي كه بخش خصوصي بايد به صورت جدي در آن ورود كند بخش بهداشت و درمان است و دولت نيز از حضور بخش خصوصي در اين بخش به طور جدي حمايت مي كند.
معاون اول رييس جمهور اضافه كرد: بخش خصوصي مي تواند معجزه كند و اگر به دنبال حل مسائل كشور و راه اندازي اشتغال و رفاه مردم هستيم بايد شرايطي فراهم كنيم كه بخش خصوصي بتواند به شكل واقعي ميدان دار اقتصاد كشور شود.
وي همچنين با اشاره به اينكه معمولاً بخش خصوصي غير پزشك به عرصه ساخت بيمارستان ورود پيدا نمي كند، گفت: تاكنون كمتر ديده ايم كه بيمارستاني با هزينه سرمايه گذاران غيرپزشك ساخته شود.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد:‌برخي افراد تحصيلات پزشكي داشته اند و برخي نيز در رشته مديريت تحصيل كرده اند و خوب است كه تحصيل كردگان رشته مديريت نيز در كنار جامعه پزشكي حضور داشته باشند تا شاهد مديريت بهينه در مراكز درماني و عرصه بهداشت و درمان باشيم.
دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به استفاده برخي بيمارستان ها و مراكز درماني از تجهيزات پزشكي خارجي افزود: ايران از توانمندي بالايي در ساخت تجهيزات و طراحي خدمات فني و مهندسي برخوردار است و لازم است در تجهيز مراكز درماني به توانمندي هاي داخلي نيز توجه شود.
در اين مراسم وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز با بيان اينكه نگاه دولت تدبير و اميد نسبت به حوزه سلامت با ساير دوره ها متفاوت بوده است گفت: اين دولت بخش خصوصي را به عنوان فرصت نگاه مي كند و معتقد هستيم اگر بخش خصوصي تقويت شود قادر خواهيم بود سلامت مردم كشور را تامين كنيم.
دكتر هاشمي ادامه داد: وظيفه دولت تصدي گري و اداره مراكز درماني و بيمارستان سازي نيست بلكه دولت بايد بيمه هاي كارآمد داشته باشد و از بخش خصوصي خريد خدمت كند و كارها را به بخش خصوصي واگذار نمايد.
وي افزود: در دولت تدبير و اميد ده برابر دوره گذشته بيمارستان ساخته شد و بالغ بر 2 ميليون متر مربع بيمارستان نوسازي، تجهيز و بازسازي شد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh