طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - 26 May 2018
کد خبر: ۴۹۴۸
تاریخ خبر: ۲۲/ ۰۹/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۷:۰۷
دكتر جهانگيري در ديدار وزير صنايع بلاروس تصريح كرد:

محدوديتي پيش روي توسعه مناسبات تهران و مينسك وجود ندارد/ بلاروس از جايگاه ممتازي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران برخوردار است / وزير صنايع بلاروس: برجام نتيجه شايستگي مديران جمهوري اسلامي ايران و صبر و شكيبايي ملت اين كشور است

معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه بلاروس از جايگاه ممتازي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران برخوردار است، گفت: تهران از تقويت مناسبات و ارتقاء سطح همكاري ها با مينسك حمايت مي كند و هيچ محدوديتي پيش روي توسعه روابط دو كشور وجود ندارد.
محدوديتي پيش روي توسعه مناسبات تهران و مينسك وجود ندارد/ بلاروس از جايگاه ممتازي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران برخوردار است / وزير صنايع بلاروس: برجام نتيجه شايستگي مديران جمهوري اسلامي ايران و صبر و شكيبايي ملت اين كشور استدكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (دوشنبه) در ديدار «ويتالي ووك» وزير صنايع جمهوري بلاروس، سفر رييس جمهور اين كشور به تهران كه در آينده انجام خواهد شد را سفري مهم ارزيابي كرد و گفت: كميسيون مشترك همكاري هاي دو كشور زمينه ايجاد توافقات و اسناد همكاري دو كشور را براي اين سفر فراهم كند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه ايران و بلاروس از زمينه هاي همكاري متعددي در بخش هاي مختلف برخوردار هستند، گفت: بلاروس در زمينه صنعت و كشاورزي از توانمندي خوبي برخوردار است و ايران نيز داراي تجربيات و توانمندي هاي فراوان در زمينه صنعت، نفت، گاز و پتروشيمي است كه توجه به اين زمينه ها مي تواند بستر توسعه همكاري ها ميان دو كشور را مهيا كند.
وي ضرورت رفع موانع همكاري هاي بانكي ميان دو كشور را مورد تاكيد قرار داد و افزود: يكي از مهمترين موانع بر سر راه توسعه مناسبات تجاري ميان دو كشور موانع بانكي است كه انتظار داريم كميسيون مشترك همكاري هاي ايران و بلاروس موانع پيش رو از جمله موانع بانكي را شناسايي و راهكارهاي رفع آن را بررسي كند.
دكتر جهانگيري با يادآوري اينكه بلاروس در دوران تحريم ها روابط صميمانه اي با ايران داشت تصريح كرد: تهران در دوران پساتحريم علاقمند است همكاري هاي خود را با كشورهاي دوست همچون بلاروس افزايش دهد و اميدوارم مذاكرات شما با وزراي ايراني به نتايج مطلوبي در گسترش مناسبات فيمابين منجر شود.
وزير صنايع جمهوري بلاروس هم در اين ديدار ضمن ابلاغ سلام نخست وزير اين كشور به معاون اول رييس جمهور كشورمان، موفقيت هاي جمهوري اسلامي ايران در سياست خارجي و برجام را تبريك گفت و افزود: اين دستاورد نتيجه شايستگي مديران جمهوري اسلامي ايران و صبر و شكيبايي ملت اين كشور است.
ويتالي ووك عدم وجود موانع سياسي در جمهوري اسلامي ايران و بلاروس و اراده مسئولين دو كشور براي توسعه همكاري ها را زمينه اي مناسب براي تقويت روابط و ارتقاء سطح مناسبات ارزيابي كرد و گفت: بلاروس در دوران سخت تحريم ها، در كنار جمهوري اسلامي ايران بود و هم اكنون نيز علاقمند است در دوران پساتحريم همكاري هاي خود را با ايران افزايش دهد.  
وي با اشاره به مذاكرات خود با وزير صنعت، معدن و تجارت جمهوري اسلامي ايران در خصوص بررسي زمينه هاي همكاري ميان دو كشور اظهار داشت: با همتاي ايراني خود نقشه راه همكاري هاي اقتصادي دو كشور را بررسي كرديم و اين نقشه راه به عنوان سندي كليدي براي همكاري هاي تهران و مينسك محسوب مي شود.
وزير صنايع جمهوري بلاروس از علاقه مندي كشورش براي توسعه همكاري ها با جمهوري اسلامي ايران در زمينه هاي مختلف از جمله در بخش نفت خبر داد و گفت: بلاروس آمادگي دارد با ايران در خصوص پالايش نفت و صادرات محصولات پتروشيمي همكاري كند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh