طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - 26 May 2018
کد خبر: ۴۹۴۷
تاریخ خبر: ۲۲/ ۰۹/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۵:۰۸
معاون اول رييس جمهورتصريح كرد:

اقتصاد مقاومتي بايد به گفتمان اصلي كشور تبديل شود/ همه بايد به دور از سياست زدگي براي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي تلاش كنند / نظام نامه اطلاع رساني ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي بررسي شد

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ظهر امروز (دوشنبه ) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.
دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به اهميت و ضرورت گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي، گفت: اقتصاد مقاومتي به عنوان يك مساله مهم اجتماعي كشور بايد به موضوع مورد مطالبه مردم تبديل شود.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه بايد تلاش كنيم تا مردم نسبت به مقوله اقتصاد مقاومتي و ابعاد آن بيش از پيش حساسيت داشته باشند، دغدغه رهبر معظم انقلاب در اين خصوص را يادآور شد و اظهار داشت: موضوع اقتصاد مقاومتي بايد همانند موضوع علم و فناوري كه به گفتمان رايج تبديل شده و جامعه دستاوردها و موانع پيش روي آن را به عنوان مطالبه پيگيري مي كند، مورد پرسش و درخواست افكار عمومي باشد.
رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي با اشاره به دستاوردهاي خوب دولت در حوزه اقتصاد مقاومتي، از برخورد سياسي و جناحي با اين مقوله ملي ابراز گلايه كرد و گفت: اقتصاد مقاومتي نياز اصلي كشور است و نبايد مباحث آن در سطح نخبگان باقي بماند. بايد مفاهيم و اولويت هاي آن براي عموم مردم تشريح شود و همه به دور از سياست زدگي براي محقق شدن اهداف آن تلاش كنند.
دكتر جهانگيري خاطرنشان ساخت: پيام اصلي اقتصاد مقاومتي مقاوم سازي اقتصاد كشور در برابر تكانه هاي خارجي نظير تحريم و كاهش قيمت نفت است و اين موضوع نيازمند فرهنگ سازي و برنامه ريزي براي تغيير نگرش و تبديل شدن آن در ميان مردم و مسئولان است.
وي بر ضرورت اطلاع رساني دقيق درباره طرح هاي اجرا شده و پيشرفت ها درحوزه اقتصاد مقاومتي تاكيد و شيوه هاي اطلاع رساني در اين خصوص را نيازمند ترميم دانست و گفت: با توجه به اينكه مسئوليت سنگين گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي بر عهده صدا و سيما جمهوري اسلامي ايران گذاشته شده است، انتظار داريم اين سازمان با همفكري با صاحبنظران و نخبگان و نهادهاي مدني، گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي را كه مورد تاكيد مقام معظم رهبري نيز مي باشد، پيگيري كند.
رييس سازمان صداو سيما نيز در اين جلسه با تاكيد بر ضرورت تهيه محتوا براي اطلاع رساني مناسب درباره اقتصاد مقاومتي، اطلاع رساني در اين خصوص را موجب آگاهي مردم از دستاوردها و ماندگاري اثر طرح هاي اقتصاد مقاومتي در جامعه دانست.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز با بيان اينكه هرگونه توليد محتوا در حوزه اقتصاد مقاومتي براي اثربخشي نيازمند نيازسنجي، رصد و فرايند توليد از پايين به بالاست تا مخاطب و افكار عمومي به بهترين وجه با اهداف، نتايج و اقدامات انجام شده آشنا شود.
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي هم توجه به كانون هاي اصلي گفتمان اقتصاد مقاومتي و پنج رويكرد اقتصاد مقاومتي در امر اطلاع رساني را ضروري خواند و بر استفاده از همه ابزارها و رسانه ها براي تبديل كردن اقتصاد مقاومتي به يك باور عمومي در سطح جامعه تاكيد كرد.

در اين جلسه پس از بحث و تبادل نظر درباره نظام نامه اطلاع رساني ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي مقرر شد اين نظام نامه در كارگروهي متشكل از رييس سازمان صدا و سيما، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و معاون اطلاع رساني دفتر معاون اول رييس جمهور مورد بررسي قرار گيرد و پس از در نظر گرفتن پيشنهادات ارسالي دستگاه هاي اجرايي، به عنوان مصوبه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ابلاغ شود.
در اين جلسه كه وزراي صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصاد و دارايي، تعاون، كار و رفاه اجتماعي، نيرو، فرهنگ و ارشاد اسلامي، رييس سازمان صدا و سيما، رييس كل بانك مركزي، رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، رييس سازمان اداري و استخدامي،معاون رييس جمهور در امور حقوقي، معاون علمي و فناوري رييس جمهور و معاون اجرايي رييس جمهور نيز حضور داشتند، گزارشي در خصوص نظام نامه اطلاع رساني ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ارايه شد و مقرر شد دستگاه هاي اجرايي نظرات مكتوب خود را درباره اين نظام نامه به دبير خانه ستاد براي بررسي در كميته تعيين شده ارسال كنند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh