طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - 21 January 2021
شناسه خبر: ۴۸۸۴
تاریخ خبر: ۲۵/ ۰۸/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۱:۲۵
با حضور دكتر جهانگيري صورت گرفت:‌

افتتاح همزمان طرح آبرساني به 141 روستا در سه استان كرمان، لرستان و يزد

با حضور معاون اول رييس جمهور طرح آبرساني به 141 روستا در سه استان كرمان، لرستان و يزد به صورت همزمان افتتاح شد.
افتتاح همزمان طرح آبرساني به 141 روستا در سه استان كرمان، لرستان و يزددكتر اسحاق جهانگيري پيش از ظهر امروز (سه شنبه) در ادامه برنامه هاي سفر دو روزه خود به استان كرمان در روستاي شمزان دولاب از توابع شهرستان قلعه گنج حضور يافت و ضمن افتتاح طرح آبرساني به 34 روستا در استان كرمان، در مجموع 141 شبكه آبرساني به روستاهاي استان هاي كرمان، يزد و لرستان را از طريق ارتباط زنده تلويزيوني افتتاح كرد.
گفتني است برنامه آبرساني به اين 141 روستا از پروژه هاي اقتصاد مقاومتي شركت آب و فاضلاب روستايي در اين سه استان است.
در اين مراسم وزير نيرو هم گزارشي از برنامه اين وزارتخانه براي آبرساني به 924 روستا در سطح كشور ارائه كرد و گفت: در بودجه سال 92 كه در دولت گذشته به تصويب رسيده بود هيچ رديفي براي آبرساني به روستاها وجود نداشت و در نخستين سال دولت تدبير و اميد 200 ميليارد تومان براي آبرساني به روستاها در بودجه لحاظ شد.
مهندس چيت چيان افزود: براي سال 94 اين بودجه به 400 ميليارد تومان ارتقاء پيدا كرد و در سال 95 نيز 500 ميليون دلار و 400 ميليارد تومان و 100 ميليارد تومان ديگر از محل عوارض در قانون بودجه براي آبرساني به روستاها اختصاص يافت كه در مجموع اين اعتبارات در سال 95 به 2000 ميليارد تومان رسيد كه تحول بزرگي در خدمت رساني به مردم روستاهاي كشور بود.
وي با تاكيد براينكه در سال 95 وزارت نيرو قرار است حداقل به 2000 روستا در كشور آبرساني كند افزود: تا پيش از امروز 1486 روستا از شبكه و منبع آب مناسب برخوردار شده اند كه جمعيتي بالغ بر 780 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته اند.
مهندس چيت چيان ادامه داد: امروز نيز 141 روستا در سه استان كرمان، لرستان و يزد از شبكه آبرساني برخوردار مي شوند و جمعيتي بالغ بر 60 هزار نفر تحت پوشش قرار مي گيرند.
معاون اول رييس جمهور در اين مراسم از طريق ارتباط زنده تلويزيوني فرمان آغاز بهره برداري از طرح هاي آبرساني در استان هاي لرستان و يزد را صادر كرد.

انتهای پیام /*
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh