طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 15 July 2020
شناسه خبر: ۴۸۷۸
تاریخ خبر: ۲۴/ ۰۸/ ۱۳۹۵
ساعت: ۲۳:۲۴
دكتر جهانگيري در جمع مردم جيرفت در مسجد الرسول اين شهرستان تاكيد كرد:

اينكه گفته مي شود رييس جمهور جديد آمريكا برجام را بر هم مي زند سخني است كه تبليغات بوده و خريدار ندارد / ايران تنها كانون امنيت و ثبات منطقه است / اگر مشورت و كمك ايران نبود داعش امروز در عراق و سوريه حاكم بود /

معاون اول رييس جمهور با اشاره به سخنان برخي كه مي گويند رييس جمهور جديد آمريكا در انتخابات رياست جمهوري پيروز شده و ممكن است برجام را برهم بزند،‌ گفت: اين سخنان ديگر امروز خريدار ندارد و بايد بدانند كه جمهوري اسلامي ايران امروز منزوي و تنها نيست و با يك ملت بزرگ و دولت قانوني و منطقي نمي توانند اينگونه صحبت كنند.
اينكه گفته مي شود رييس جمهور جديد آمريكا برجام را بر هم مي زند سخني است كه تبليغات بوده و  خريدار ندارد / ايران تنها كانون امنيت و ثبات منطقه است / اگر مشورت و كمك ايران نبود داعش امروز در عراق و سوريه حاكم بود /دكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (دوشنبه) پس از ورود به جيرفت، در جمع مردم اين شهر در مسجد الرسول حضور يافت و پس از اقامه نماز در جمع آنان به سخنراني پرداخت.
معاون اول رييس جمهور گفت: مهمترين روزهاي زندگي و بخشي از خاطرات خوش عمرم را در جيرفت سپري كرده ام و در مقطعي در جهاد سازندگي و در مقطعي نيز بعنوان نماينده مردم اين شهر در مجلس شوراي اسلامي حضور داشتم.
وي با تسليت ايام اربعين حسيني اظهار داشت: خوشبختانه در سالهاي اخير مردم ايران و عراق بار ديگر پياده روي به سمت بارگاه اباعبدالله (ع)‌را زنده كردند و اين روزها ميليون ها زائر اهل بيت (ع)‌به سمت كربلا با پاي پياده در حركت هستند و مردم و دولت عراق ميزبان زائرانند كه جا دارد از آنها سپاسگزاري كنيم.
دكتر جهانگيري با اشاره به اينكه ايران در منطقه اي حساس واقع شده است،‌افزود: دشمنان انقلاب و اسلام براي اينكه چهره خشني از اسلام به نمايش بگذارند و اسلام هراسي را در دنيا رواج دهند، گروه هاي تكفيري را ايجاد كردند و يكي از مقاصد اصلي آنها از ايجاد اين گروه ها، ناامن كردن جمهوري اسلامي ايران بود.
وي افزود: به فضل الهي، همت نيروهاي مسلح و رهبري داهيانه مقام معظم رهبري نه تنها ايران ناامن نشد بلكه امروز تنها كانون امن منطقه جمهوري اسلامي ايران است و اين امنيت در هيچ نقطه از كشورهاي منطقه و حتي كشورهاي اروپايي وجود ندارد.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد براينكه بايد قدر امنيت را بدانيم تصريح كرد: نعمت هايي همانند امنيت نعمت هاي مجهولي هستند كه وقتي از دست بروند ارزش آنها مشخص مي شود.
دكتر جهانگيري افزود: به لطف خدا جمهوري اسلامي ايران نه تنها خود از امنيت خوبي برخوردار است بلكه همه قدرت هاي بزرگ دنيا به اين واقعيت رسيده اند كه ثبات و امنيت منطقه فقط با مشاركت جمهوري اسلامي ايران امكانپذير است.
وي افزود: براي بازگرداندن امنيت و ثبات به سوريه، عراق،‌ افغانستان، پاكستان و يمن يكي از تاثيرگذار ترين كشورها جمهوري اسلامي ايران است و قدرت هاي بزرگ دست كمك به سوي ايران دراز كرده اند و مي دانند كه اگر مشورت و كمك هاي ايران نبود، داعش امروز در عراق و سوريه حاكم بود.
دكتر جهانگيري در ادامه با بيان اينكه كشور داراي محدوديت هاي فراواني است اظهار داشت: البته در كنار اين محدوديت ها، ظرفيت ها و فرصت هاي متعددي نيز در كشور وجود دارد و با تكيه بر منابع طبيعي فراوان، نفت و گاز و نيروي تحصيلكرده مي توانيم دغدغه هاي اصلي كشور و مردم را از پيش رو برداريم.
وي افزود: يكي از مهمترين آرمان هاي انقلاب و امام خميني (ره)‌و رهبر معظم انقلاب و نيز از مهمترين خواسته هاي رييس جمهور اين بوده است كه مناطق محروم در اولويت توسعه باشند.
معاون اول رييس جمهور گفت: در سالهاي گذشته به دليل تحريم ها نتوانسته ايم آنطور كه بايد به توسعه مناطق محروم بپردازيم و مشكلات بيكاري، تنگناي معيشتي مردم و توسعه مناطق محروم را آنطور كه بايد دنبال كنيم.
دكتر جهانگيري گفت: سخناني كه مطرح مي شود مبني بر آن كه رييس جمهور جديد آمريكا برجام را بر هم خواهد زد، اين سخنان تبليغات است كه مي خواهند دل ملت ايران را خالي كنند اما مردم ايران مردمي آگاه و هوشيار هستند و به اين سخنان توجه ندارند.
وي با تاكيد براينكه در تلاش هستيم كه همه نقاط كشور را به كارگاه هايي براي توسعه تبديل كنيم، گفت: بايد منابع خارجي و داخلي را براي توسعه كشور آماده كنيم و براي اين امر سياست هايي نيز تدوين شده كه اقتصاد مقاومتي نام دارد.
معاون اول رييس جمهور اضافه كرد: من به عنوان كسي كه مسئول اصلي اجراي اقتصاد مقاومتي هستم اطمينان دارم با تكيه بر اين سياست ها گام هاي بلندي خواهيم برداشت چرا كه اقتصاد مقاومتي نقشه راه اداره كشور و راهي براي رفع محدوديت ها و بهبود فضاي اشتغال و كسب و كار در كشور است.
دكتر جهانگيري با تاكيد براينكه كشاورزي جيرفت مي تواند يكي از نقاط قوت توسعه كشور باشد اظهار داشت: البته براي توسعه كشاورزي در جيرفت محدوديت هايي نيز وجود دارد كه يكي از اين محدوديت ها محدوديت آب است كه لازم است بهترين استفاده را از منابع آب و خاك كشور انجام دهيم و با استفاده از روش هاي نوين آبياري در كشت گلخانه اي بر مشكل كمبود آب غلبه كنيم.
وي با اشاره به برنامه دولت براي گاز رساني به جيرفت افزود: گاز يكي از مهمترين پيش نياز هاي توسعه صنعتي است كه با استفاده از آن مي توان مسير توسعه را در بخش هاي مختلف از جمله صنعت پتروشيمي طي كرد.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر لزوم احداث و تكميل خطوط ريلي جيرفت و اتصال آن به خط راه آهن سراسري كشور گفت: بايد ساختار تشكيلاتي جيرفت نيز ساختاري مناسب باشد كه پس از اين سفر و بازگشت به تهران اين موضوع را در دستور كار قرار خواهم داد.
دكتر جهانگيري اظهار اميدواري كرد با كمك مردم و مسئولين بتوانيم مشكلات جيرفت را حل و فصل كنيم و مناطق اطراف نظير عنبرآباد، قلعه گنج،‌ كهنوج و خلاصه جنوب استان كرمان را توسعه دهيم تا جوانان اين مناطق از زندگي، اشتغال و معيشت مناسب برخوردار باشند.

انتهای پیام /*
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh