طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 01 April 2020
شناسه خبر: ۴۸۵۶
تاریخ خبر: ۱۸/ ۰۸/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۷:۲۳
دكتر جهانگيري در جلسه اقتصاد مقاومتي استان چهارمحال و بختياري:

حرف هاي منفي روحيه، انگيزه و اميد مردم را از بين مي برد / هر حركتي كه انسجام ملي را بر هم بزند حتماً كمك به دشمن است / دستاوردهاي امنيتي كشور مرهون وحدت و يكپارچگي است

معاون اول رييس جمهور با تاكيد براينكه هيچ چيز در برابر توطئه هاي دشمن به اندازه وحدت و يكپارچگي در كشور كارساز نيست، گفت: هر حركتي كه بخواهد انسجام ملت را برهم بزند حتماً كمك به دشمنان است.
حرف هاي منفي روحيه، انگيزه و اميد مردم را از بين مي برد / هر حركتي كه انسجام ملي را بر هم بزند حتماً كمك به دشمن است / دستاوردهاي امنيتي كشور مرهون وحدت و يكپارچگي استدكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (سه شنبه) در جلسه اقتصاد مقاومتي استان چهار محال و بختياري اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران با هدايت هاي رهبر معظم انقلاب مسير صحيحي را در پيش گرفته و با سرعت، دقت و حساسيت اين مسير را دنبال مي كند.
وي با اشاره به اينكه ايران در منطقه بسيار پرآشوبي قرار گرفته كه از هر گوشه آن بوي باروت، خون و كشتار استشمام مي شود، گفت: بسياري از گروه هاي تروريستي و تكفيري بيش از آنكه براي ناامن كردن منطقه به وجود آمده باشند، به دنبال ناامني در جمهوري اسلامي ايران بودند كه به لطف خدا و همت نيروهاي مسلح و تدابير انديشيده شده، ايران امروز كانون ثبات و امنيت در منطقه است.
دكتر جهانگير ي افزود: در اين ايام اخباري شنيده مي شود كه در برخي مرزهاي كشور كساني را كه قصد ورود براي توطئه و بمب گذاري در كشور داشته اند، دستگير شده اند و اين يعني دشمنان دست بردار نيستند و از سوي ديگر امنيت جمهوري اسلامي ايران باعث ايجاد حسادت در ميان دشمنان شده، چرا كه مي بينند گروه هاي تروريستي حتي در كشورهاي اروپايي نيز ورود كرده اند اما به جمهوري اسلامي ايران راه پيدا نكرده اند، كه اين دستاوردها بيش از همه مرهون وحدت و يكپارچگي مردم است.
معاون اول رييس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اينكه كشور در بخش توسعه نيز روند مناسبي را در پيش گرفته است، گفت: كسي تصور نمي كرد ايران بتواند در مذاكره با شش قدرت دنيا به توافق برسد و تحريم ها را لغو كند.
دكتر جهانگيري با اشاره به اينكه سال گذشته تراز تجارت خارجي كشور مثبت شد و در شش ماهه نخست سال جاري نيز ميزان صادرات از واردات پيشي گرفت، افزود: اين دستاورد همواره يك آرزو بود كه بتوانيم وابستگي به درآمدهاي نفتي را براي اداره كشور كاهش دهيم.
وي با اشاره به اينكه بودجه دولت در شرايط دشواري قرار دارد گفت: متاسفانه به دليل تصميمات غيركارشناسانه گذشته، دولت حجم بزرگي پيدا كرده و اكثر درآمدهاي حاصل از فروش نفت و درآمدهاي ماليات بيشتر صرف هزينه هاي جاري مي شود.
معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: بايد شرايطي بوجود آوريم كه بخش خصوصي به صحنه بيايد و منابع خارجي نيز در كارهاي توسعه اي كشور ورود كند.
دكتر جهانگيري با تاكيد براينكه حرف هاي منفي، روحيه و انگيزه واميد را در كشور از بين مي برد گفت: روز گذشته يك رسانه تيتر زده بود كه اقتصاد كشور خوب شده اما فقط روي كاغذ.
وي اظهار داشت: در ايام اخير طرح هايي كه شخصاً در استان هاي مختلف افتتاح كردم طرح هايي ملي و پراهميت بودند كه هر كدام در مقطع خود مي توانستند بهانه برپايي يك جشن ملي باشند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه در ابتداي دولت تدبير و اميد بسياري از روستاهاي كشور از طريق تانكر آبرساني مي شدند، گفت: خوشبختانه با تدابيري كه انديشيده شد بخش زيادي از اين مشكل مرتفع گرديد و در استان چهارمحال و بختياري امروز به 187 روستا آبرساني شده است كه اين موضوع در ساير استان ها نيز وجود دارد.
دكتر جهانگيري با تاكيد براينكه روند توسعه در كشور روندي خوب و پرسرعت است، تصريح كرد: اميد مردم را نبايد از بين ببريم چرا كه هيچ سرمايه اي مهمتر از اميد مردم و سرمايه اجتماعي نيست.
وي با اشاره به دستاوردهاي دولت يازدهم در كاهش چشمگير تورم، خاطرنشان كرد: سياست هاي اقتصادي دولت سياست هايي خوب بود اما مهمتر از آن اميد مردم به آينده و مديريت دولت و نظام بود كه زمينه موفقيت ها را فراهم كرد.
معاون اول رييس جمهور استان چهار محال و بختياري را استاني پراستعداد و با ظرفيت هاي فراوان توصيف كرد و گفت: اين استان بايد يكي از پيشرفته ترين و توسعه يافته ترين استان هاي كشور شود.
دكتر جهانگيري با اشاره به طرح هايي كه امروز در اين استان مورد بهره برداري قرار گرفت، افزود: افتتاح اين طرح ها و طرح هاي ديگري كه بايد در آينده افتتاح شود بدين معناست كه روند صنعتي شدن استان به سرعت پيش مي رود.
وي با بيان اينكه مردم چهار محال بختياري مردمي بزرگ و با افتخار و داراي جايگاه ويژه اي براي مسئولان نظام هستند، گفت: مسائل استان ها به طور جدي در دستور كار دولت قرار دارد و دولت تمام مساعي خود را براي كمك به مديران منطقه اي به منظور كمك و ايجاد رفاه براي مردم بكار خواهد بست.
معاون اول رييس جمهور در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اينكه موضوع اقتصاد مقاومتي مورد حمايت همه مسئولان نظام است، گفت: البته رهبر معظم انقلاب مسئوليت فرماندهي اين ستاد را بر عهده بنده قرار داده اند و ما نيز تلاش خواهيم كرد تا اين سياست ها به نحو كامل اجرايي شود هرچند مخاطب موضوع اقتصاد مقاومتي همه دستگاه ها و نهادها هستند و همه بايد از خود بپرسند كه چه گامي براي اجرايي شدن اين سياست ها برداشته اند.
دكتر جهانگيري همچنين به موضوع خشكسالي و تغيير اقليم در كشور اشاره كرد و گفت: بايد با همراهي و همدلي مسائل مربوط به آب را حل كنيم و نبايد با طرح مباحث غيرمسئولانه و احساسي ميان مردم دو دستگي و نارضايتي ايجاد كرد. من مطمئن هستم به فضل الهي و با همراهي همه مردم از اين مشكل كه گريبان تمام كشور را گرفته است عبور خواهيم كرد.
وي با تاكيد براينكه مديران و مسئولان استان به مردم چهار محال و بختياري اطمينان بدهند كه هيچ تصميمي خلاف مصلحت آنها در موضوع آب اتخاذ نخواهد شد، گفت: قطعاً مصلحت مردم در هر تصميمي مدنظر دولت خواهد بود.
استاندار چهارمحال و بختياري نيز در اين جلسه گزارشي از وضعيت استان در بخش هاي مختلف ارائه كرد و به تشريح عملكرد استان در حوزه هاي مختلف پرداخت و مشكلات و موانع موجود را نيز مطرح كرد.
وزير نيرو نيز در اين نشست با اشاره به برخي ابهامات در خصوص طرح هاي آبرساني مربوط به استان چهار محال و بختياري به ارائه توضيحاتي پرداخت و گفت: مسائلي كه مطرح مي شود مبني بر اينكه دولت نسبت به آب مورد نياز اين استان توجه ندارد مطالبي نادرست و ناشي از عدم اطلات اين افراد است.
مهندس چيت چيان اظهار داشت: تونل گلاب كه در استان اصفهان حفر شده هيچگونه تاثيري در منابع آب استان چهار محال و بختياري نخواهد داشت. آبي كه در زاينده رود جريان دارد در حقيقت آورد طبيعي زاينده رود نيست بلكه تونل هايي در مسير قرار دارند كه آب را به جريان زاينده رود اضافه مي كنند و قرار نيست از جريان طبيعي زاينده رود آبي وارد تونل گلاب شود.
وي ادامه داد: تونل گلاب هم قانوني است و هم مصوب شوراي عالي آب است و هم ملاحظات زيست محيطي در آن ديده شده و مجوز سازمان حفاظت محيط زيست را نيز دارد.
وزير نيرو همچنين با اشاره به طرح بهشت آباد خاطرنشان كرد: برنامه ريزي براي حفر تونل بلند در اين طرح در سالهاي گذشته انجام شد اما در دولت تدبير و اميد مطالعاتي صورت گرفت و به اين نتيجه رسيديم كه حفاري تونل بلند داراي لطمات زيست محيطي براي چهار محال و بختياري است و تصميم گرفته ايم كه به جاي اجراي تونل بلند، انتقال آب از طريق خط لوله و پمپاژ باشد.
مهندس چيت چيان افزود: در اين دولت هيچگونه تصميمي براي انتقال آب از يك حوزه به حوزه ديگر اتخاذ نشده و نخواهد شد.
وي همچنين با بيان اينكه در خط آبرساني به شهرهاي بن، بروجن 41 متر مكعب براي مصارف شرب و صنعت تامين خواهد شد گفت:  به تمام صنعتگران استان چهارمحال و بختياري اطمينان مي دهم در اين محور هرجا كه نياز به آب باشد محدوديتي وجود ندارد و حتماً آب مورد نياز تامين خواهد شد.
نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد نيز در اين جلسه با تاكيد بر ضرورت رعايت عدالت در همه عرصه هاي سياسي،فرهنگي، اجتماعي، صنعتي و منابع و ثروت هاي عمومي، گفت: بايد به وظايف عدالت محور خود جامه عمل بپوشانيم و در كنار عدالت به خدمت رساني اهتمام داشته باشيم.
در اين مراسم همچنين چهار نفر از نمايندگان بخش هاي صنعت، كشاورزي، عشاير و روستاييان و بانك هاي عامل استان نيز گزارشي از وضعيت حوزه مسئوليت خود ارائه كردند و به تشريح دغدغه ها و مشكلات اين بخش ها پرداختند.
يكي از نمايندگان مردم استان چهار محال و بختياري در مجلس شوراي اسلامي نيز به مشكلات استان در بخش كمبود آب اشاره كرد و دغدغه هاي موجود در اين زمينه را مطرح نمود.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh