طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 26 April 2018
کد خبر: ۴۷۹۲
تاریخ خبر: ۱۰/ ۰۸/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۴:۲۰
رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي تاكيد كرد:

دولت طرح هاي اولويت دار اقتصاد مقاومتي را مطابق برنامه پيش برده است/دستگاه هاي اجرايي در مسير تحقق اقتصاد مقاومتي به حاشيه سازي ها توجه نكنند/عملكرد سازمان بورس و اوراق بهادار در حمايت از بنگاه ها مثبت بوده است/دستاورد مهم دولت در كاهش نرخ سود بانكي نبايد خدشه دار شود

جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ظهر امروز (دوشنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.
دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به عملكرد خوب دستگاه هاي دولتي در پيشبرد طرح هاي اولويت دار سال 1395 در راستاي اقتصاد مقاومتي، گفت: خوشبختانه دستگاه هاي اجرايي مطابق برنامه زمان بندي اجراي طرح ها را دنبال كرده اند و عقب ماندگي زماني نسبت به برنامه ها وجود ندارد.
معاون اول رييس جمهور افزود: گزارش هاي ارايه شده نشان مي دهد كه برخي طرح ها و برنامه ها كه اجراي آن نيازمند مشاركت چند دستگاه اجرايي بوده نيز مطابق برنامه ها پيش رفته است و بايد اين روند با جديت ادامه يابد.
وي با بيان اينكه نظام بانكي و وزراي جهاد كشاورزي و صنعت، معدن و تجارت موضوع ارايه تسهيلات به واحدهاي توليدي كوچك و متوسط را بخوبي پيگيري كرده اند، از سازمان هاي امور مالياتي و تامين اجتماعي بخاطر همراهي در اين زمينه قدرداني كرد.
دكتر جهانگيري با تاكيد بر اهميت موضوع صادرات غير نفتي، گزارش وزني و ارزشي ميزان صادرات كشور در شش ماه نخست سالجاري را مثبت ارزيابي و خاطرنشان كرد: بايد تلاش براي تحقق هدف گذاري صورت گرفته به منظور دستيابي به رشد صادرات 10 ميليارد دلاري ادامه پيدا كند و موانع پيش روي فعالان اقتصادي و صادركنندگان برطرف شود.
معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: بر اساس بسته حمايتي دولت در خصوص صادركنندگان لازم است وزارت امور اقتصادي و دارايي و سازمان برنامه و بودجه كشور منابع پيش بيني شده در اين بسته را براي تشويق صادر كنندگان تامين كنند.
وي با بيان اينكه افزايش صادرات غير نفتي منجر به تحول در اقتصاد كشور مي شود، از وزير امور اقتصادي و دارايي خواست تا با دعوت از نمايندگان دستگاه هاي مرتبط با اجراي بسته حمايتي و نمايندگان صادر كنندگان كالا، مشكلات و موانع موجود را شناسايي و راهكارهاي حل آن را ارايه دهند.
دكتر جهانگيري از تمام مديران دستگاه هاي اجرايي خواست بدون توجه به حاشيه سازي ها و اخلال هايي كه انجام مي شود در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي تلاش كنند تا در نيمه دوم سال نيز روند مثبت كارها با قوت بيشتر ادامه يابد.
رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در بخش ديگري از اين جلسه با قدرداني از گزارش رييس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص بازار سرمايه، گفت: خوشبختانه اين سازمان در مسير تامين تسهيلات مورد نياز واحدهاي توليدي و حمايت از اين واحدها عملكرد خوبي داشته است كه انتظار داريم اين روند پررنگ تر شود.
وي همچنين از تلاش اين سازمان براي ارتباط با بورس هاي معتبر بين المللي و ايجاد اوراق ارزي استقبال كرد و گفت: بازار سرمايه امسال خوب عمل كرده است و بايد در دستور كار خود بحث تامين مالي بنگاه ها را جدي تر پيگيري كند.
دكتر جهانگيري تاكيد كرد: دولت تضمين اصل و سود اوراق مشاركت دستگاه هاي اجرايي را تامين خواهد كرد و در اين باره كوتاهي انجام نخواهد شد.
معاون اول رييس جمهور در خصوص تعامل بازار بورس و نظام بانكي، يادآور شد: بايد در نحوه پرداخت سود اوراق مشاركت مراقبت شود كه به دستاورد مهم دولت در كاهش نرخ سود بانكي خدشه وارد نشود.
در اين جلسه رييس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به موفقيت اين سازمان در تحقق اهداف تعيين شده، گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار در موضوع افزايش حجم تامين مالي بازار سرمايه، توسعه كمي بازار سرمايه، افزايش ارزش معاملات بازار سرمايه، افزايش ضريب نفوذ بازار سرمايه و افزايش بازار سرمايه حرفه اي گام هاي موثري برداشته است.
دكتر محمدي از توسعه بورس هاي كالايي، جذب سرمايه گذاري خارجي، توسعه بازار صكوك، توسعه بازار سهام و بهبود زير ساخت ها بعنوان مهمترين اهداف سازمان بورس و اوراق بهادار ياد كرد و افزود: بر اساس برنامه اين سازمان موفق شده است بيش از نود درصد تكاليف خود در حوزه تامين مالي را محقق كند.
وي با اشاره به اينكه شاخص بورس با رشد قابل توجه به رقم بالاي 80 هزار واحد رسيده است، از اعتماد مردم به بورس و اوراق بهادار بعنوان يك دستاورد ياد كرد و گفت: خوشبختانه با برنامه ريزي موفق وزارت امور اقتصادي و دارايي و سازمان برنامه و بودجه نگاه منفي سالهاي گذشته نسبت به اوراق بهادار و اسناد خزانه از بين رفته و مردم با رويكرد مثبتي به بازار سرمايه كشور گرايش يافته اند.
در اين نشست كه وزراي امور اقتصادي و دارايي، صنعت، معدن و تجارت، كشور، نفت، ارتباطات و فناوري اطلاعات، نيرو، جهاد كشاورزي، دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، معاون علمي و فناوري رييس جمهور، معاون رييس جمهور در امور اجرايي، معاون حقوقي رييس جمهور، رييس كل بانك مركزي، رييس صندوق توسعه ملي و مشاور رييس جمهور در امور اقتصادي نيز حضور داشتند، گزارش عملكرد و دستاوردهاي پروژه تقويت نقش بازار سرمايه در تامين سرمايه بنگاه ها و نيز راهكارهاي توسعه صادرات غير نفتي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh