طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - 23 February 2019
شناسه خبر: ۴۶۰۸
تاریخ خبر: ۰۲/ ۰۶/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۶:۲۸
دكتر جهانگيري تاكيد كرد:

استان قزوين بايد بتواند علاوه بر تامين نيازهاي خود به توسعه كشور كمك كند

جلسه بررسي مسائل كلان استان قزوين عصر امروز (سه شنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور و با حضور مديران استاني برگزار شد.
استان قزوين بايد بتواند علاوه بر تامين نيازهاي خود به توسعه كشور كمك كنددكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به ظرفيت ها و استعدادهاي فراوان استان قزوين گفت: ظرفيت ها و مزيت هاي استان قزوين فراتر از محدوديت ها و تنگناها است و اين استان بايد بتواند علاوه بر تامين نيازهاي خود به توسعه كشور نيز كمك كند.
معاون اول رييس جمهور گزارش هاي ارائه شده از سوي استاندار و مديران استان قزوين را رضايت بخش ارزيابي كرد و افزود: مديران استان بايد به طور ويژه به دنبال فعال كردن ظرفيت ها و استعدادهاي استان باشند و علاوه بر رفع موانع پيش روي توسعه استان قزوين، به توسعه كشور نيز كمك كنند.
وي افزود: تعداد محدودي از استان هاي كشور داراي اين ويژگي هستند كه مي توانند علاوه بر تامين نيازهاي خود به تامين نيازهاي ساير استان ها نيز كمك كنند و در اين ميان استان قزوين يكي از استان هايي است كه اگر به ظرفيت ها و استعدادهاي آن پرداخته شود، شاهد نتايج و دستاوردهاي مناسبي در بخش هاي مختلف خواهيم بود.
دكتر جهانگيري تصريح كرد: البته دولت مشكلات و تنگناهاي استان قزوين را نيز مورد توجه قرار داده و براي رفع اين مسائل و موانع پيش روي توسعه استان قزوين تلاش خواهد كرد.
در اين جلسه كه مديران استان قزوين و برخي از نمايندگان مردم اين استان در مجلس شوراي اسلامي نيز حضور داشتند، استاندار قزوين درخواست ها و پيشنهادات استان را مطرح كرد و به تشريح گزارشي در خصوص بخش هاي مختلف اين استان پرداخت .
وي مشكل پيش روي توسعه صادرات استان قزوين را كمبود سرمايه در گردش عنوان كرد و افزود: اگر سرمايه در گردش تامين شود استان قزوين قادر خواهد بود به ميزان قابل توجهي صادرات محصولات كشاورزي مختلف از جمله كشمش، تخم مرغ و مرغ را افزايش دهد.
استاندار قزوين همچنين با اشاره به اينكه 3900 واحد صنعتي در اين استان وجود دارد به برخي واحدهاي داراي مشكل اشاره كرد و افزود: هم اكنون در حال پيگيري براي احياي واحدهاي توليدي مشكل دار واجد شرايط هستيم.
وي همچنين گزارشي از ساير حوزه هاي استان و مشكلات موجود پيش روي بخش هاي مختلف از جمله شركت هاي دانش بنيان، كمبود تخت بيمارستاني، كمبود اعتبار براي پرداخت خريد تضميني گندم ارائه و موانع پيش روي واگذاري طرح هاي نيمه تمام عمراني به بخش خصوصي را تشريح كرد.

انتهای پیام /*
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh