طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 27 May 2020
شناسه خبر: ۴۵۲۸
تاریخ خبر: ۲۹/ ۰۴/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۳:۵۸
معاون اول رييس جمهور در مراسم افتتاح فاز اول روغن نباتي كيميا دانه فارس تاكيد كرد:

مشكلات روستاها بعنوان كانون اصلي توليد بايد مرتفع شود/ آسيب هاي اجتماعي در كلان شهرها با حل معضل مهاجرت كمتر مي شود/ كمك به واحدهاي توليدي كوچك و متوسط از سياست هاي قطعي دولت در سال جاري است

دكتر جهانگيري با اشاره به رشد مثبت بخش كشاورزي در سه سال گذشته گفت: خوشبختانه بخش كشاورزي تراز مثبتي در سال هاي اخير داشته و باعث شده تا كمبودها در صنعت و ساير بخش ها جبران شود بطوريكه امروز ما در تامين كالاهاي اساسي نظير گندم مشكل نداريم و نياز به واردات اين محصول استراتژيك نخواهيم داشت.
مشكلات روستاها بعنوان كانون اصلي توليد بايد مرتفع شود/ آسيب هاي اجتماعي در كلان شهرها با حل معضل مهاجرت كمتر مي شود/ كمك به واحدهاي توليدي كوچك و متوسط از سياست هاي قطعي دولت در سال جاري استمعاون اول رييس جمهور امروز سه شنبه در مراسم افتتاحيه فاز اول روغن نباتي كيميا دانه فارس كه در شهرستان سروستان برگزار شد، گفت: بخش كشاورزي از مهمترين بخش ها در كشور است كه با زندگي مردم اعم از توليدكننده و مصرف كننده سروكار دارد و كشور براي تامين نيازهاي اساسي متكي به آن مي باشد.
وي با بيان اينكه يكي از دغدغه هاي هميشگي كشور عدم توجه به روستاها و مهاجرت به شهرها مي باشد گفت: آسيب هاي اجتماعي در كلان شهرها معلول مسائلي نظير مهاجرت است كه اگر در جاي خود حل نشود براي مرتفع كردن آن نيازمند وقت و هزينه هاي بسيار هستيم.
دكتر جهانگيري با تاكيد براينكه آسيب هاي اجتماعي عوامل متعددي نظير مهاجرت دارد به برگزاري سه جلسه در اين خصوص با حضور رهبر معظم انقلاب، سران قوا و مسئولان عالي رتبه نظام گفت: يكي از نقاط كليدي براي جلوگيري از مهاجرت بي رويه توجه به مسائل روستا است كه كانون اصلي توليد در كشور است و بايد كاري كرد كه اقتصاد روستايي به صرفه باشد.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه بايد تاخير در پرداخت پول كشاورزان سريعاً مرتفع شود تا اين قشر حاصل دسترنج خود را سريعتر دريافت كنند اظهار داشت: يكي از عوامل محدود كننده در توسعه بخش كشاورزي كمبود منابع آب است بطوريكه خشكسالي هاي اخير و دوره اي در استان هايي نظير استان فارس مانع از توسعه بخش كشاورزي شده ، بنابراين بايد بهترين بهره برداري از منابع آب را استفاده كرد.
وي با اشاره به اينكه منابع اصلي آب كشور و درياچه ها بايد حفظ شود گفت: درياچه مهارلو يكي از اين كانون هاست كه متاسفانه به دليل كمبود بارش ها خشك شده است و بايد برنامه ريزي و تدبير كرد تا عوارض ناشي از اين خشك شدن موجب نگراني مردم نشود.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با تاكيد براينكه استفاده از روش هاي آبياري نوين و آبخيزداري مي تواند نقش مهمي در صرفه جويي در منابع آب كشور داشته باشد گفت: در سالهاي اخير اقدامات خوبي در بخش تبديل روش هاي سنتي آبياري به شيوه هاي نوين و آبخيزداري صورت گرفته است.
دكتر جهانگيري با يادآوري اينكه يكي از وابسته ترين بخش هاي صنايع غذايي بخش دانه هاي روغني است گفت: در بخش دانه هاي روغني وابستگي زيادي به خارج از كشور داريم كه اميدوارم با راه اندازي كارخانه هايي از اين دست، شاهد توفيقات بيشتر در بخش توليد و اشتغالزايي باشيم.
وي يكي  از سياست هاي دولت در سال 95 را حمايت از ايجاد و كمك به واحدهاي توليدي كوچك و متوسط عنوان كرد و گفت: اين موضوع جزو سياست هاي قطعي دولت است تا هم بتواند در زمينه توليد و هم در بخش اشتغال دستاوردهاي خوبي داشته باشد.
در اين مراسم وزير جهاد كشاورزي نيز گزارشي از برنامه اين وزارتخانه براي تكميل زنجيره توليد و عرضه محصولات كشاورزي ارائه كرد و بر لزوم زيركشت بردن اراضي كشاورزي در استان فارس به روش آبياري تحت فشار و شيوه هاي نوين تاكيد كرد.
گفتني است كارخانه روغن نباتي كيميا دانه فارس در زميني به مساحت 17 هكتار و با زيربناي تقريبي 15 متر مربع احداث گرديده و ظرفيت فاز نخست روغن كشي 200 تن ورودي دانه برنامه ريزي شده كه قابليت جذب 60 هزار تن دانه در سال را نيز دارا است.
پيش بيني مي شود بخش عمده اي از مصرف كارخانه ظرف سه سال آينده از سطح زيركشت كلزاي است از توليدات استان جذب گردد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh