طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 21 April 2018
کد خبر: ۴۳۱۳
تاریخ خبر: ۰۶/ ۰۲/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۴:۲۴

تأکید دکتر جهانگیری در برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و اروگوئه

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مذاکرات خوب انجام شده میان هیأت های عالی رتبه ایران و اروگوئه گفت: کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و اروگوئه باید به سرعت فعال شود تا شاهد رفع موانع پیش روی توسعه روابط فیمابین باشیم.
دکتر اسحاق جهانگیری پس از مذاکرات مشترک هیأت های عالی رتبه ایران و اروگوئه در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با معاون رئیس جمهور اروگوئه افزود: ایران از دیرباز خریدار محصولات کشاورزی اروگوئه بوده است و اروگوئه نیز نفت مورد نیاز خود را در مقاطع مختلف از ایران تأمین کرده است که به دلیل تحریم ها، این تبادلات با مشکل مواجه شده و در این مذاکرات توافق کردیم که این تبادلات را از سر بگیریم.

دکتر جهانگیری ادامه داد: ایران و اروگوئه باید در خصوص مسائل سیاسی و مسائل منطقه ای و بین المللی مذاکرات بیشتری داشته باشند و با توجه به عضویت اروگوئه در شورای امنیت سازمان ملل تهران و مونته ویدئو نیازمند رایزنی های بیشتری هستند.

معاون رئیس جمهور اروگوئه نیز در این مصاحبه مطبوعاتی مشترک با اشاره به روابط گسترده و تاریخی دو کشور گفت: اروگوئه در فضای پسابرجام آمادگی دارد همکاری های خود را با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها ارتقا دهد.

وی ضمن تبریک به ملت ایران به خاطر توافق هسته ای و لغو تحریم ها خاطرنشان کرد: امیدوارم در فضای جدید بتوانیم همکاری های خود را در زمینه های مختلف به خصوص در بخش بهداشت دام و همکاری های بانکی ارتقا دهیم.

 
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh