طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - 20 July 2019
شناسه خبر: ۴۲۸۹
تاریخ خبر: ۳۰/ ۰۱/ ۱۳۹۵
ساعت: ۱۶:۰۹
دکتر جهانگیری تصریح کرد:

سال 95 برای دولت و ملت ایران سال کار و تلاش مضاعف است

معاون اول رییس جمهور گفت: هم اکنون در دوره خاصی هستیم و سال 95 برای دولت و ملت ایران سال فعالیت و کار و تلاش مضاعف است چرا که مقام معظم رهبری سال 95 را سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام وعمل نامگذاری کرده اند.
سال 95 برای دولت و ملت ایران سال کار و تلاش مضاعف استدکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه) در آیین افتتاح سد تنگ حمام با اشاره به جان فشانی ها و شجاعت مردم کرمانشاه در دوران دفاع مقدس، گفت: مردم کرمانشاه مردمی غیور، شجاع، پهلوان و دلیر هستند و امیدوارم مسئولین کشور این توفیق را داشته باشند که بتوانند با خدمتگزاری قدردان این مردم باشند.

وی یکی از اولویت های مهم کشور را مدیریت منابع آب عنوان کرد و افزود: این اولویت در هیچ مقطعی تغییر نخواهد کرد چرا که ایران در منطقه ای خشک واقع شده و یکی از مهمترین تنگناها و محدودیت های پیش روی توسعه ایران محدودیت منابع آب است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برداشت های بیش از حد از منابع آب زیرزمینی در کشور خاطرنشان کرد: باید حتما در این زمینه محدودیت ایجاد کنیم چرا که این برداشت ها موجب گردیده بسیاری از استان های کشور در بخش شرب و صنعت دچار تنش شوند.

دکتر جهانگیری با تاکید بر لزوم مدیریت صحیح منابع آب و بهره برداری حداکثر از منابع آب کشور تصریح کرد: وزارت نیرو در این مقطع مسئولیتی حیاتی و سرنوشت ساز دارد و مدیریت منابع آب از اصلی ترین برنامه های دولت است. البته برای دستیابی به این هدف نیازمند آن هستیم که مردم نیز دولت را یاری کنند.

وی با بیان اینکه بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی صورت می گیرد بر لزوم مدیریت منابع آب در بخش کشاورزی تاکید و اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی باید الگوی صحیح کشت ترسیم کند و در بخش آبیاری نیز شیوه های نوین آبیاری را بکار گیرد.

معاون اول رییس جمهور یکی از جهت گیری های اقتصاد مقاومتی را امنیت غذایی دانست و گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که مردم ایران در هیچ مقطعی دغدغه امنیت غذایی و تامین محصولات غذایی را نداشته باشند.

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به برنامه ریزی دولت برای کشت فراسرزمینی خاطر نشان کرد: آیین نامه کشت فراسرزمینی در جلسه هیات دولت تصویب شده و بخش خصوصی می تواند در سایر کشورها که از خاک حاصلخیز برخوردار هستند کار کشاورزی انجام دهد و محصولات آن را به داخل کشور بیاورد.

وی با یادآوری اینکه برخی شهرها و روستاهای کشور برای تامین آب شرب با مشکل مواجه هستند، گفت: وزارت نیرو طرح های مهمی برای حل این مشکل تدوین کرده و آبرسانی به شهرها و روستاها را به طور جدی در دستور کار خود داده است.

معاون اول رییس جمهور یکی از برنامه های خوب و سازنده وزارت نیرو را احداث سد دانست و گفت: در بارش های اخیر که شدت زیادی نیز داشت مشخص شد که وجود سدها تا چه حد می تواند خسارت و آسیب به زندگی مردم را کاهش دهد.

دکتر جهانگیری گفت: البته برخی ایرادات و نواقص در برخی سدها وجود دارد که باید مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سدسازی آثار خوب و مثبتی در کشور داشته است بر لزوم تقویت و حمایت از سدسازی تاکید کرد و گفت: وزارت نیرو تکمیل و احداث 14 سد را در سال 95 در اولویت قرار داده که امیدوارم گام مهمی در آبرسانی به بخش های مختلف کشور باشد.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: یکی از مناطق کشور که باید در بخش تامین آب و آبرسانی کار جدی انجام شود غرب کشور و بخصوص استان های کرمانشاه و ایلام و کردستان است و مسئولین این استان ها وظیفه سنگینی دارند و باید از هر قطره آب به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

دکتر جهانگیری افزود: اگر برنامه های آبرسانی به استان های جنوب غربی کشور به خوبی انجام شود گام مهمی در جهت توسعه این استانها که همواره بعنوان توسعه نیافته مطرح بوده‌اند، خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم پاسداشتن خون شهدا گفت: شهدا به گردن ما حق دارند و جای بسی تاسف است که گاهی از نام شهدا برای دعواهای سیاسی و منافع شخصی استفاده می شود.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh