طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 07 July 2020
شناسه خبر: ۴۱۵
تاریخ خبر: ۲۶/ ۰۵/ ۱۳۹۳
ساعت: ۱۵:۱۳
معاون اول رييس جمهور:

دولت تدبير و اميد صيانت از خون شهدا را رسالت خود مي‌داند

معاون اول رييس جمهور با تاکيد براينکه بايد قدردان خون شهدا و ايثارگران باشيم گفت: دولت تدبير واميد رسالت خود مي داند که آرمان هاي شهدا را شناسايي و براي تحقق آن تلاش کند.
دکتر اسحاق جهانگيري ظهر امروز (يکشنبه) در کنگره ملي تجليل از شهداي غريب آزاده که همزمان با سالروز ورود آزادگان به کشور برگزار شد، از حضور در جمع خانواده‌هاي صبور، مقاوم و سربلند شاهد و آزاده ابراز خرسندي کرد و گفت: ملت بزرگ ايران مديون و ميراث دار خون شهداي عزيز و بزرگوار است.
معاون اول رييس جمهور افزود: يک ملت زماني مي‌تواند در تاريخ سربلند باشد که به شهادت، ايثار و ازخودگذشتگي باور داشته و به اين مفاهيم بلند عمل کند.
دکتر جهانگيري با بيان اينکه تمام دستاوردهاي سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي در 36 سال گذشته مرهون فداکاريهاي شهدا و ايثارگران است، افزود: شهدا، آزادگان و ايثارگران در بحراني‌ترين شرايط کشور با اقتدار در مقابل دشمن سينه سپر کردند و براي ملت ايران سرافرازي به ارمغان آوردند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به کلام خداوند در قرآن مبني براينکه شهدا همواره زنده هستند و خونشان به هدر نخواهد رفت، تصريح کرد: يکي از دلايلي که باعث مي‌شود بتوانيم با اطمينان نسبت به آينده جمهوري اسلامي ايران سخن بگوييم اين است که خون شهيدان در پاي درخت تنومند ايران اسلامي ريخته شده و يقيناً اين خون به هدر نخواهد رفت.
دکتر جهانگيري اظهار داشت: تجليل از خانواده‌هاي شهداي غريب و برپايي مراسم سالگرد براي ورود آزادگان يقيناً از مهمترين رسالت‌ها بر دوش ماست و بايد تلاش کنيم تا فرهنگ ايثار و شهادت همواره زنده بماند و نسل به نسل منتقل شود تا فرزندان اين آب و خاک بدانند پدرانشان در چه شرايطي از اين کشور دفاع کردند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينکه وقتي سخن از اسير به ميان مي آيد به ياد اسراي کربلا مي‌افتيم افزود: شهدا و آزادگان در سخت ترين شرايط از آرمان‌هاي انقلاب و امام راحل، در چنگال دشمن دفاع کردند و همواره در اين مسير از خود مقاومت نشان دادند.
وي خاطرنشان کرد: شهداي غريب آزاده کساني هستند که نشان‌ها و مدال‌هاي افتخار فراواني بر سينه دارند و براي اين آب و خاک و دفاع از اسلام جنگيده‌اند، اسير شده، سختي‌هاي جانبازي را تجربه کرده و به شهادت رسيده‌اند که هرکدام از اين‌ها مي‌تواند براي يک ايراني مدال افتخاري محسوب گردد.
دكتر جهانگيري تصريح کرد: ملت و مکتبي که چنين انسان‌هايي را تحويل جامعه مي دهد هيچگاه شکست‌پذير نيست و اميدواريم بتوانيم اين راه را دنبال کنيم.
وي افزود: وقتي صحبت از آزادگان شهيد به ميان مي‌آيد نام شهدايي همچون شهيد تندگويان، شهيد سرلشكر لشگري و شهيد ابوترابي به ذهن خطور مي‌کند که اميدواريم بتوانيم قدردان خون و پيرو راه اين عزيزان باشيم.
دکتر جهانگيري در ادامه يکي از وظايف دولت در قبال شهدا را صيانت از خون آنان عنوان کرد و افزود: امروز بايد براي حراست از نهال جمهوري اسلامي ايران که امروز به درختي تنومند تبديل شده تلاش کنيم و در جهت امنيت، آسايش و رفاه مردم ايران گام برداريم.
معاون اول رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود گفت: امروز در دنيايي هستيم که رژيم‌هاي گرگ صفت همچون رژيم صهيونيستي که از انسانيت بويي نبرده‌اند دست به جنايت‌هاي بي‌سابقه، کودک کشي و اقدامات ضد انساني کم‌نظير در طول تاريخ مي‌زنند كه وجدان سازمانهاي بين المللي در كنار اين جنايات خاموش است و ايران تلاش مي كند فرياد مظلوميت آنها را به گوش جهانيان برساند.
دکتر جهانگيري افزود: امروز از يک سو با غده چرکين و سرطاني رژيم صهيونيستي روبرو هستيم و ازسوي ديگر گروهک تروريستي داعش که تحت عنوان اسلام دست به جنايت‌هاي فجيعي در عراق و سوريه مي‌زند. امروز جمهوري اسلامي ايران بايد چهره رحماني اسلام را در دنيا به نمايش گذارده و منادي حق و عدالت باشد.
معاون اول رييس جمهور افزود: اين مسيري است که دولت تدبير و اميد دنبال خواهد کرد و در کنار آن به مسائل و مشکلات زندگي مردم، توسعه کشور و رفع بيکاري نيزخواهد پرداخت.
دکتر جهانگيري در بخش پاياني سخنان خود از مديران، کارکنان و دست‌اندرکاران بنياد شهيد قدرداني کرد و گفت: دولت تلاش مي کند در حد توان و وسع خود مشکلات خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران را رفع نمايد.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh