طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 23 January 2021
شناسه خبر: ۴۱۴
تاریخ خبر: ۲۵/ ۰۵/ ۱۳۹۳
ساعت: ۱۲:۴۳
دكتر جهانگيري در دومين اجلاس مديران و روساي بيمارستانهاي سراسر كشور:

طرح تحول نظام سلامت براي دولت يك برنامه قطعي و اولويت جدي است

معاون اول رييس جمهور از طرح تحول نظام سلامت به عنوان يك برنامه قطعي و يك اولويت جدي دولت ياد كرد و گفت: طرح تحول نظام سلامت از برنامه هاي مهم دولت تدبير و اميد است و هيچگاه قرار نيست به دليل محدوديت منابع و ساير موانع متوقف شود و يا ترديدي در آن ايجاد گردد.
دكتر اسحاق جهانگيري صبح امروز (شنبه) در دومين اجلاس مديران و روساي بيمارستانهاي سراسر كشور كه با موضوع " برنامه تحول نظام سلامت، چالشها و فرصتها" در سالن همايش هاي رازي برگزار شد از مديران بخش بهداشت و درمان كشور خواست با قدرت و جديت طرح تحول نظام سلامت را دنبال كنند و به آنان اطمينان داد كه دولت به طور كامل از اين طرح حمايت كرده و منابع مورد نياز براي اجراي اين طرح را تامين خواهد كرد.
معاون اول رييس جمهور اظهار داشت: گزارشهاي دريافتي از سطح جامعه و دستگاه‌هاي نظارتي نشان مي دهد كه طرح تحول نظام سلامت رضايتمندي خوبي در جامعه ايجاد كرده و مردم از عملكرد دولت در اين خصوص استقبال كرده اند.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با اشاره به ايرادات موجود در مرحله نخست طرح هدفمند سازي يارانه ها گفت: بخش زيادي از تورم و رکود سالهاي گذشته ناشي از اجراي نادرست مرحله اول طرح هدفمندي بود که اگر به درستي و براساس قوانين مصوب اجرا مي‌شد آثار مخرب در اقتصاد کشور برجاي نمي گذاشت.
وي با اشاره به برنامه ريزيهاي دولت تدبير و اميد براي آسيب شناسي و اصلاح طرح هدفمندسازي يارانه ها خاطرنشان کرد: تيم زبده‌اي از اقتصاددانان کشور به اين موضوع ورود کردند و سياستهاي خوبي در اين راستا تدوين شد و يکي از دقيق ترين کارهاي اقتصادي کشور اجرا گرديد به گونه اي که با وجود اجراي مرحله دوم طرح هدفمندي و افزايش نرخ حامل‌هاي انرژي، امروز نرخ تورم از روندي کاهنده برخوردار است.
معاون اول رييس جمهور اضافه کرد: به لطف الهي اين سياستها به خوبي اجرا شد و حتي براي کارشناسان بدبين اقتصادي هم اين ميزان از کاهش تورم قابل تصور نبود چرا که براساس برنامه‌ريزيهاي صورت گرفته قرار بود تورم تا پايان سال 93 به 25 درصد برسد اما براساس گزارش مرکز آمار ايران، تورم در پايان تيرماه به کمتر از 25 درصد رسيد و تورم نقطه به نقطه نيز از 43 درصد به 15 درصد کاهش يافت.
دكتر جهانگيري ادامه داد: به زودي براي پايان سال 93 رقم پايين تري براي تورم هدفگذاري مي کنيم و آن را به اطلاع مردم نيز خواهيم رساند.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با اشاره به برنامه‌ريزيهاي دولت براي استفاده بهينه از منابع حاصل از اجراي مرحله دوم طرح هدفمندي و همچنين منابع حاصله از محل انصراف برخي خانوارها از دريافت يارانه ، تصريح كرد: دولت چند اولويت مهم را در دستور کار خود قرار داد و بررسيها نشان داد که موضوع درمان و سلامت در رأس مسائل و دغدغه‌هاي مردم قرار دارد.
وي افزود: بسياري از مردم به دليل هزينه هاي سنگين بيمارستانها ترجيح مي دادند نسبت به عمل جراحي اقدام نکنند درصورتي که سلامت يکي از نيازهاي به حق آحاد جامعه است و دولت مکلف است براي درمان مردم برنامه ريزي کند زيرا جامعه اي که از نظر سلامت ضعيف باشد نمي تواند به توسعه پايدار دست پيدا کند.
دکتر جهانگيري با بيان اينکه وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و همكاران متخصص ايشان حساسيت دولت را نسبت به موضوع سلامت برانگيختند، خاطرنشان کرد: دکتر روحاني نيز دستور داد تا به اين موضوع به عنوان يکي از دغدغه هاي مهم جامعه پرداخته شود و بدين ترتيب بود که طرح جامعي از سوي وزير بهداشت به عنوان طرح تحول نظام سلامت مطرح و تصويب شد و علي رغم محدوديت‌هاي بودجه‌اي، 2800 ميليارد تومان در روزهاي پاياني سال 92 به وزارتخانه‌هاي بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و تعاون، کار و رفاه اجتماعي اختصاص يافت تا مقدمات طرح تحول نظام سلامت و پوشش بيمه‌اي انجام شود.
معاون اول رييس جمهور از پوشش کامل بيمه مردم به عنوان برنامه ديگر دولت براي تكميل طرح تحول نظام سلامت ياد کرد و گفت: پوشش بيمه نيز به صورت همزمان در دستور کار دولت قرار گرفت و اميدواريم با برنامه‌ريزي و سياستگذاريهاي صورت گرفته هيچ ايراني نباشد که تحت پوشش بيمه سلامت قرار نگرفته باشد.
وي افزود: بايد کاري کنيم که همزمان با طرح تحول نظام سلامت، تحول مورد انتظار در نظام بيمه کشور نيز اتفاق بيافتد.
دکتر جهانگيري اظهار داشت: دولت اعتبار ويژه اي نيز به طرح امنيت غذايي اقشار مختلف جامعه اختصاص داد و قرار شد افراد تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي و يا کساني که از سوي آنها معرفي مي شوند در مرحله اول از اين طرح برخوردار گردند كه البته ممکن است در آينده اقشار ديگري نيز از سوي دولت حائز شرايط دريافت کمک‌هاي مربوط به امنيت غذايي تشخيص داده شوند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينکه با مجموعه اقدامات انجام شده و سياستگذاريهاي صورت گرفته به نظر مي رسد دولت در اين يک سال اقدامات قابل قبولي براي حل مشکلات مردم انجام داده تصريح کرد: البته خيلي‌ها تلاش مي کنند دولت را وارد حاشيه کنند اما دولت مصمم است با حمايت‌هاي مقام معظم رهبري و پشتيباني مردم، حتي يک لحظه از وقت خود را براي حل مشکلات مردم هدر ندهد.
وي افزود: دولت از کنار افرادي که تلاش مي کنند دولت را از مسير خدمت‌رساني به مردم منحرف کنند به سادگي عبور نخواهد كرد و قطعاً با مردم درميان خواهد گذاشت که چه کساني بر سر راه خدمت رساني به آنها مانع تراشي مي كنند.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh