طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 May 2019
شناسه خبر: ۴۰۱
تاریخ خبر: ۱۳/ ۰۵/ ۱۳۹۳
ساعت: ۱۵:۰۳

بازديد معاون اول رييس جمهور از مرز پرويزخان و خسروي

معاون اول رييس جمهور از بازارچه مرزي پرويزخان در استان کرمانشاه بازديد کرد و در جريان مشکلات و ظرفيت جابه جايي کالاهاي صادراتي در اين منطقه قرار گرفت.
دکتر اسحاق جهانگيري ظهر امروز(دوشنبه) در جريان سفر به استان کرمانشاه پس از بازديد از چند طرح آبرساني، با حضور در شهرستان قصرشيرين، از مرز پرويزخان بازديد کرد و با توضيحات استاندار از تنگناها و کاستي‌هاي اين منطقه مطلع شد.
معاون اول رييس جمهور همچنين پس از بازديد از مرز پرويز خان از بخش هاي مختلف پايانه مرزي خسروي نيز بازديد کرد و در جريان امکانات و ظرفيت هاي اين پايانه قرار گرفت.
وي در حاشيه اين بازديد درگفتگو با خبرنگاران با ابراز خرسندي از حضور در ميان مردم شهرستان قصرشيرين گفت: مردم اين منطقه حق زيادي بر گردن ما دارند زيرا فداکاريهاي فراواني در دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند و پس از جنگ نيز همراهي زيادي در جهت توسعه و سازندگي داشته اند.
معاون اول رييس جمهور از توسعه صادرات و همکاري با کشورهاي همسايه به عنوان يکي از برنامه هاي مهم دولت ياد کرد و با اشاره به روابط خوب ميان جمهوري اسلامي ايران وعراق گفت: بايد کمک کنيم مشکلات و نگراني هاي مردم عراق برطرف شود تا اين کشور بتواند مسير توسعه را به خوبي طي کند.
دکترجهانگيري از مرز پرويزخان به عنوان يکي از مرزهاي مهم کشور در زمينه توسعه صادرات نام برد و افزود: اين مرز در توسعه روابط ايران و عراق نقش فراواني داشته و بخش عمده اي از صادرات ايران به عراق از طريق اين مرز انجام مي شود.
وي با اشاره به درخواست استاندار و نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي مبني بر تبديل شدن مرز پرويز خان به منطقه آزاد تصريح کرد: اين موضوع بايد در دبيرخانه مربوطه مورد بررسي قرار گيرد و اگر مشخص شود که از شرايط و ظرفيت هاي لازم براي اين موضوع برخوردار است، اقدامات لازم در اين زمينه انجام خواهد شد.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh