طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - 23 January 2021
شناسه خبر: ۳۹۶
تاریخ خبر: ۰۶/ ۰۵/ ۱۳۹۳
ساعت: ۱۴:۲۱
به رياست دكتر جهانگيري؛

شانزدهمين جلسه شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري تشكيل شد

شانزدهمين جلسه شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري(عتف) پيش از ظهر امروز (دوشنبه) همزمان با دهمين سالگرد تاسيس اين شورا به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.
دکتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه ضمن تبريک عيد سعيد فطر به همه مسلمانان جهان، با اشاره به اهميت طرح‌هاي کلان ملي پژوهش و فناوري كشور، بر ضرورت توجه ويژه به بخش پژوهش در بودجه سال 94 و برنامه ششم توسعه و لزوم سازماندهي تشکيلات اجرايي طرح‌هاي کلان پژوهشي تاکيد کرد.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به مشكلات دستگاههاي اجرايي كشور و نياز آنها به انجام تحقيقات كلان ملي افزود: ضروري است که تعريف روشني از طرح‌هاي کلان ملي پژوهش و فناوري وجود داشته و همه مسايل مرتبط با يک طرح، از لحظه آغاز تا زمان تبديل آن به محصول، مشخص و قابل پي گيري باشد.
دکتر جهانگيري از دستگاههاي اجرايي، دانشگاهها و شوراي عالي عتف خواست طرح هايي را به عنوان طرح كلان مورد توجه قرار دهند كه ضمن تكميل زنجيره اقتصادي طرح ، در نهايت به توليد محصول مشخص منجر شده و بخشي از وابستگي كشور را كاهش دهد.
معاون اول رييس جمهور خواستار تشکيل جلسه‌اي متشکل از دستگاه‌هاي اجرايي و دانشگاه‌هاي مرتبط، به منظور دستيابي به ديدگاهي مشترک در خصوص طرح هاي كلان شد.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: لازم است در آن جلسه شاخص‌هاي تعيين يک طرح کلان، چگونگي تأمين بودجه مورد نياز، نحوه ارتباط و همکاري ميان دستگاه‌هاي اجرايي و دانشگاه‌ها و همه جزئيات لازم براي تعيين و اجراي يک طرح کلان مشخص شود و نتايج حاصله براي تصويب نهايي در جلسه آتي شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري مطرح گردد.
در اين جلسه دبيرکل شوراي عالي عتف گزارشي از ارزيابي طرح‌هاي کلان ملي پژوهش و فناوري ارائه كرد و به بيان توضيحاتي در خصوص ميزان پيشرفت ارزيابي طرح هاي كلان تا آخر تيرماه سال جاري، تعداد طرح هاي كلان ملي داراي متقاضي رسمي و غيررسمي از دستگاههاي اجرايي، تعداد طرح هاي بلاتكليف و الگوي تصميم گيري در خصوص نحوه فعاليت طرح هاي كلان پرداخت.
در اين جلسه سند سياست‌ها و اولويت‌هاي پژوهشي و فناوري کشور در سال 93 با رويکرد اقتصاد مقاومتي و همچنين گزارش عملکرد اعتبارات بخش تحقيقاتي دستگاه هاي اجرايي کشور بر اساس بند 116 قانون بودجه سال 92 و ماده 224 قانون برنامه پنجم توسعه جهت ارائه به مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد.
وزراي علوم، تحقيقات و فناوري، دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، آموزش وپرورش، ارتباطات و فناوري اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، نيرو، معاونين برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي و علمي و فناوري رييس جمهور، رييس دانشگاه آزاد اسلامي ، روساي فرهنگستان‌هاي هنر و زبان و ادبيات فارسي و نمايندگان منتخب مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه حضور داشتند.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh