طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 07 July 2020
شناسه خبر: ۳۷۵
تاریخ خبر: ۱۴/ ۰۴/ ۱۳۹۳
ساعت: ۱۱:۰۱

افطار معاون اول رييس جمهور در جمع كودكان شيرخوارگاه حضرت رقيه(س)

معاون اول رئيس جمهور همزمان با ششمين روز از ماه مبارک رمضان از شيرخوارگاه حضرت رقيه (س) در جنوب تهران بازديد کرد.
دکتر اسحاق جهانگيري عصر جمعه با حضور در منطقه ياخچي آباد، از بخش‌هاي مختلف شيرخوارگاه حضرت رقيه (س) بازديد کرد و از نحوه ارايه خدمات و شرايط نگهداري 80 کودک در اين مرکز مطلع شد.
در اين بازديد که وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان بهزيستي نيز حضور داشتند، معاون اول رئيس جمهور در جريان وضعيت جسمي و روحي کودکان، نوزادان و نونهالان تحت پوشش اين شيرخوارگاه قرار گرفت و در فضايي گرم و صميمانه اين کودکان را مورد نوازش قرار داد.
دکتر جهانگيري پس از اين بازديد در نشستي که با حضور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، رئيس سازمان بهزيستي و شماري از مددکاران، مربيان و کارکنان شيرخوارگاه برگزار شد، ضمن قدرداني از تلاش شبانه روزي کارکنان اين مرکز خطاب به آنان گفت: کاري که شما انجام مي دهيد از ارزش والايي برخوردار است و قطعاً اين کار بزرگ و خداپسندانه بدون عشق و بدون روحيه ايثار و از خودگذشتگي امکان پذير نيست.
معاون اول رئيس جمهور همچنين با اشاره به کمبود نيروي انساني براي نگهداري از کودکان در اين شيرخوارگاه، از سازمان بهزيستي خواست ترتيبي اتخاذ شود تا نسبت تعداد مددکاران به تعداد کودکان اين مرکز نسبتي مناسب باشد و محدوديتي از نظر نيروي انساني براي نگهداري و رسيدگي به کودکان وجود نداشته باشد.
دکتر جهانگيري از سازمان بهزيستي خواست تدابيري انديشيده شود تا مقررات و شرايط واگذاري کودکان به خانواده هاي متقاضي آسان تر گردد.
معاون اول رئيس جمهور همچنين با تاکيد بر اهميت برنامه ريزي براي زندگي آينده اين کودکان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي و سازمان بهزيستي را مکلف کرد تا طراحي و برنامه ريزي لازم را براي دوران پس از ترخيص اينگونه کودکان و برخورداري آنها از شرايط مناسب زندگي انجام دهند.
دکتر جهانگيري با بيان اينکه همه کودکان و نوجواناني که در اين گونه مراکز نگهداري مي شوند فرزندان همين کشور هستند خاطرنشان کرد: دولت در قبال اين فرزندان مسئوليت دارد و بايد براي آينده آنها برنامه ريزي کند.
معاون اول رئيس جمهور افزود: سازمان بهزيستي بايد طرحي ارايه دهد تا کودکان و نوجوانان تحت پوشش اين مراکز پس از اتمام دوره نگهداري و پس از ترخيص بتوانند براي خود کسب و کاري راه انداخته و زندگي آبرومندانه اي فراهم کنند.
در اين جلسه دکتر جهانگيري در خصوص وضعيت کارکنان و شرايط شيرخوارگاه سوال کرد و رئيس اين مرکز گزارشي از وضعيت شيرخوارگاه، تعداد کارکنان و مشکلات موجود همچون کمبود نيروي انساني ارايه کرد.
در ادامه اين نشست معاون اول رئيس جمهور با شماري از کودکان معلول بي سرپرست که در موسسه خيريه بهشت امام رضا (ع) از آنان نگهداري مي شود نيز ديدار کرد و در فضايي گرم و صميمانه با آنان به گفتگو پرداخت.
دکتر جهانگيري که به همراه همسر خود در اين شيرخوارگاه حضور يافته بود، در فضايي آکنده از مهر و صميميت افطار را ميهمان کودکان اين شيرخوارگاه بودند و با آنان بر سر يک سفره روزه خود را افطار کردند.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh