طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 02 July 2020
شناسه خبر: ۱۳۷
تاریخ خبر: ۲۶/ ۱۰/ ۱۳۹۲
ساعت: ۱۰:۳۳
دکتر جهانگيري در ديدارِ رييس مجلس سناي کنيا:

گسترش فعاليت بخش خصوصي ايران در آفريقا از سياست‌هاي راهبردي دولت است

معاون اول رييس جمهوري چهارشنبه شب در ديدار «ايکو ايتورو» رييس مجلس سناي کنيا با تبريک سال نو ميلادي و پنجاهمين سالگرد استقلال کنيا ابراز اميدواري کرد با سفر هيأت پارلماني کنيا به تهران گامي مفيد و سازنده در توسعه روابط دو کشور برداشته شود.
دکتر اسحاق جهانگيري توسعه مناسبات با کشورهاي آفريقايي و کنيا را براي جمهوري اسلامي ايران مهم دانست و گفت: بخش خصوصي در اقتصاد ايران از توانمندي مطلوبي به ويژه در زمينه‌هاي صنعت و کشاورزي برخوردار است و دولت از مشارکت فعالان اين بخش براي سرمايه‌گذاري در کنيا استقبال مي‌كند.
دکتر جهانگيري در ادامه گسترش فعاليت‌هاي بخش خصوصي ايران در افريقا را از سياست‌هاي راهبردي جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت: احداث نيروگاه، نوسازي پالايشگاه و همكاري در بخش کشاورزي از جمله زمينه‌هاي فعاليت بخش خصوصي ايران در کنيا است که شرکت‌هاي ايراني مي‌توانند نسبت به سرمايه‌گذاري در اين بخش‌ها در كنيا اقدام كنند.
معاون اول رييس جمهوري با اشاره به برخي پروژه‌ها که توسط سرمايه‌گذاران کنيايي در ايران در دست اجراست، تصريح کرد: دولت تلاش مي‌کند موانع پيش روي اين پروژه‌ها را تا حد امکان برطرف و زمينه توسعه روابط اقتصادي و تجاري تهران- نايروبي را فراهم كند.
رييس مجلس سناي کنيا: به گسترش سرمايه‌گذاري‌هاي بخش خصوصي ايران در كنيا اميدواريم
«ايکو ايتورو» رييس مجلس سناي کنيا نيز در اين ديدار، با اشاره به سابقه ديرينه حضور تجار ايراني در آفريقا، سفر خود به ايران را مثبت و سازنده ارزيابي و ابراز اميدواري کرد روابط نزديک و صميمانه دو کشور منجر به گسترش همکاري‌ها و توسعه مناسبات تجاري و صنعتي شود.
وي ضمن تبريک به خاطر ديپلماسي موفق جمهوري اسلامي ايران در مذاكرات اخير با كشورهاي غربي، افزود: اميدواريم اجراي توافقنامه ژنو و لغو تحريم‌ها بتواند به گسترش سرمايه‌گذاري‌هاي بخش خصوصي ايران در كنيا منجر شود.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh